BALIKESİR HABERLERİ ERDEK HABERLERİ

Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı tekrar aday

DHA
02.04.2018 - 11:30Son Güncelleme :
DHA

Basri Tuncay ERTAN/ERDEK (Balıkesir), (DHA) –BALIKESİR Erdek Ticaret Odası (ETO) Başkanı Özlem Sarı, başkanlığa tekrar aday olduğunu açıklarken, seçime birlikte katılacağı isimleri de basına tanıttı.

4 Nisan Çarşamba günü yapılacak Erdek Ticaret Odası seçimi öncesi düzenlediği adaylık açıklaması yemeğinde seçimlere birlikte katılacağı aday isimleri de tanıtan Özlem Sarı, 4 yıldan bu yana yürüttüğü Oda Başkanlığını başarıyla yaptığını ifade ederek, "Ben ve ekibim göreve geldiğimizden beri Erdek için faydalı hizmetler yapmaya çalıştık. Türkiye’deki 365 odada tek kadın başkanım. Erdek'in adının duyulması ve Erdek ticari hayatının gelişmesi kadın olmamdan kaynaklandığı gibi Balıkesir ilinde 14 odanın sözcüsüyüm” dedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde Türkiye Turizm Kurulu Başkanlığı gibi bir görevi üstlendiğini de konuklarıyla paylaşan Sarı, şunları kaydetti:

“4 yıldan beri Erdek için çalışmalar yapıyorum. Ben Ulu Önder Atatürk'ün tarif ettiği kadınım. Geçmiş döneme bir baktığımız zaman Erdek'te olmayacak işleri yaptık. Bunlar neler? Erdek Ticaret Odası adına fuara katıldığı zaman profesyonel manada katılmıyordu. Bizler bireysel olarak fuara katılmayı öğrendik. Erdek'te Ticaret Odası’nı tek başına fuara katılabilecek önderlik edebilecek, bütün ürünlerde arkasında durabilecek bir kurum haline geldik. Hedeflerimiz arasında neler vardı? Neleri gerçekleştirdik? Yola çıktığımızda Erdek nesiyle ünlü diye bir derdimiz vardı. Bunu ön plana çıkartalım diye düşündük. Erdek'te en büyük olayımız kırmızı soğan. Ben kırmızı soğan kelimesine alışık olduğunuz için öyle diyorum. Artık mor soğan olarak Türkiye'de tek dünyada üçüncü olmak kaydıyla tescili yapıldı, şu anda askı sürecindeyiz, coğrafi işareti alındı, kısa bir süre sonra elimizde belgesiyle bulunacak. Bunun piyasası için büyük bir marketler zinciri ile anlaştık ve satışlarımız ciddi oranda iyi. Yine aynı şekilde Marmara Mermerinin de coğrafi işareti yapıldı, tescili de yapıldı, şu anda askıda. Bununda dışında hedeflerimizde Avşa’daki ada karasına Ballıpınar kirazına ve zeytinimize coğrafi işaret başvurusunda bulunacağız. Seçimi kazandığımız takdirde bunları göreceksiniz. Biliyorsunuz seçim zamanı karşımızda da bir aday var, adaysız olamayacağına göre aday da insanı tetikliyor, daha çok çalışıyor, daha çok anlatıyoruz. Yaptıklarımıza dönüp baktığımız zaman dönemi boş geçirmediğimizi anladım. Çok zevk alarak yaptığım bir iş sloganımız gibi bu işi sevgiyle yapıyorum. Kalbine giremediğin hiç bir insanın aklına giremezsin. Buradan diğer adaya da başarılar diliyorum."

Özlem Sarı’nın meslek komiteleri aday listesindeki isimler şunlar:

1.Grup: Murat Yarar, Cüneyt Süren, S.S. Bereketli Eller Kadın Gir. Ürt. ve İşl. Koop

2.Grup: Mehmet Şensoy, Ömer Zengin

3.Grup: Mehmet Ali Tetik, Serhat Türkmen, Murat Gülmüş

4.Grup: Haluk Can Turan, Burhan Karışık

5.Grup: Feridun Ayaydın, Recep Eren

6.Grup: Yalçın Bingöllü, Haluk Nazlıoğlu

7.Grup: Özlem Sarı, Saba Veli Çakar

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Erdek haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Erdek haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Erdek Ticaret Odası Başkanı Özlem Sarı tekrar aday haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı