Gündem Haberleri

  Erdal Bey masum, hacizler Sevinç Hanım’a

  Şaban SEVİNÇ / ANKARA
  06.11.2001 - 02:07 | Son Güncelleme:

  İnönü'nün avukatı Güneş Gürseler, alacaklı 4 bankanın haciz takiplerini, Erdal İnönü hakkında değil, eşi Sevinç İnönü hakkında yaptıklarını söyledi.

  Gürseler, borçlu şirket olan So-Trans'ta ortak olmasına rağmen şirket anonim şirket olduğu için Erdal İnönü'nün malvarlığıyla sorumlu olmadığını söyledi. Gürseler, ‘‘Bankalardan kredi alınırken, şirketin mallarının ipotek gösterilmesinin dışında Sevinç İnönü de kredilere şahsi olarak kefil olmuş. Şimdi ödeme sıkıntısına girilince bankalar Sevinç Hanım'a icra gönderiyor’’ dedi. Gürseler, Anadoluhisarı'ndaki yalının Sevinç-Erdal İnönü Vakfı'na devredilmeden önce Sevinç İnönü'nün malı olduğunu da bildirdi. Sevinç İnönü de, banka kredilerine karşı kefil olduğu için bankaların yalıya hacze geldiğini belirten Gürseler, ‘‘Trilyonluk borç için eve gelinince ne yapılıyor? İki tane TV ile bir çamaşır makinası haczediliyor. Kaç lira onlar. Trilyonluk borca bu kadar mal haczedelir mi? Sırf İnönü'ye haciz yaptık demek için yapılıyor bu işlemler’’ diye konuştu.

  DERYA KADAR MALLARI VAR

  Gürseler,
  haczin siyasi olduğunu belirterek, şöyle dedi:

  ‘‘Emlakbank'ın yaptığı işlem Sevinç Hanım aleyhine. Erdal Bey'in aleyhine hiçbir şey yok. Olması mümkün değil, çünkü ortada Erdal Bey'in, kefalet imzası falan yok. Derya kadar malları var. Gemiler, gayrimenkuller var. Sevinç Hanım mal kaçırmak istese malları Erdal Bey'e devrederdi.’’
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı