Ege Haberleri

EGE

  Erdal Aksünger Dostlar Meclisinde

  İZMİR (DHA)
  13.09.2012 - 13:39 | Son Güncelleme: 13.09.2012 - 13:36

  CHP İzmir Milletvekili Erdal Aksünger, bir grup genç işadamının kendi aralarında başlattığı Dostlar Meclisitoplantısına konuk oldu.

  İnciraltı Bahçe Kafede genç işadamları ile yemek yiyen Aksünger, iş, siyaset ve sosyal yaşamındaki tecrübeleri anlattı gelen sorularını yanıtladı. Bir yıl önce genç müttehait ve işadamı Önder Akboğa önderliğinde üç haftada bir düzenli olarak toplanmaya başlayan ve 40'a yakın genç işadamının oluşturduğu “Dostlar Meclisi” yapacakları projeleri Erdal Aksünger ile paylaştı. Toplantı öncesinde arkadaşlarını tek tek tanıtan Önder Akboğa “Bir yıl kadar önce kendi arkadaş çevresinde oluşturduğumuz gurubumuz süreç içerisinde yeni katılımlarla 40'a yaklaştı. Bu süreçte arkadaşlarla bazı projeler hazırladık ve bunları uygulamak istiyoruz. İzmir'de olmayan bir taziye evi ve özellikle kız öğrenciler için bir öğrenci yurdu yapmak istiyoruz. Sayın vekilimiz Erdal Aksünger bu grubun toplantısına katılan ilk milletvekili oldu. Öncelikle bizi kırmadığı için kendisine teşekkür ediyorum. Yapacaklarımız için de kendisinden destek bekliyoruz” dedi.
  Erdal Aksünger ne şekilde olursa olsun gençlerin örgütlenmesinden bir araya gelmesinden mutluluk duyduğunu belirterek “Belli bir ideal uğruna bir araya gelmiş sizin gibi başarılı ve bilgili gençlere toplumun her safhasında ihtiyaç var. İş hayatındaki tecrübelerimle ya da siyaseten hangi parti olursa olsun sizlere ağabeylik yapmaya destek vermeye hazırım. Ayrıca projelerinizi hayata geçirmeniz için de elimden geleni yapacağım. Ülkemizin bu tip sosyal projelere ihtiyacı var” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı