Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Ercüment yarı finali göremedi

Londra Olimpiyatları'nda erkekler disk atmada Ercüment Olgundeniz, genel klasmanda 23. oldu ve elendi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Olimpiyat Stadı'nda yapılan disk atma elemelerinde A Grubu'nda yarışan Ercüment Olgundeniz, 60.87'lik derecesiyle 10. oldu. B Grubu atışlarının ardından genel klasmanda 23. sıraya gerileyen Olgundeniz elenerek olimpiyatlara veda etti.

Milli atıcı Oğuzhan Tüzün, erkekler trap elemelerini geçemedi

Milli atıcı Oğuzhan Tüzün, Londra Olimpiyatları'nda erkekler trap elemelerini geçemedi.

Royal Artillery Barracks'da yapılan erkekler trap elemelerinde 34 sporcu mücadele etti. Beş atış sonunda elde ettiği 117 puanla 24. sırada yer alan Tüzün, finalde yarışma hakkını elde edemedi.

Avustralyalı atıcı Diamond, erkekler trap elemelerinde olimpiyat rekoru kırdı

Avustralyalı atıcı Michael Diamond, Londra Olimpiyatları'nda erkekler trap elemelerinde olimpiyat rekoru kırdı.

Royal Artillery Barracks'da devam eden erkekler trap elemeleri, bir olimpiyat rekoruna daha sahne oldu. Beş atış sonunda 125 puan elde eden Diamond, Rus Alexey Alipov ve kendisine ait rekoru (124) geliştirdi. Diamond, eski rekorunu 1996 Atlanta Olimpiyatları'nda kırmış, Alipov da bu rekoru Atina-2004'de egale etmişti.

Milli atıcı Oğuzhan Tüzün'ün de mücadele ettiği trap elemeleri tamamlandıktan sonra TSİ 18.00'de final müsabakaları yapılacak.

Niccolo Campriani'den olimpiyat rekoru 

İtalyan atıcı Niccolo Campriani, Londra Olimpiyatları'nda erkekler 50 metre tüfek 3 pozisyonlu atışta olimpiyat rekoru kırarak altın madalya kazandı.

Royal Artillery Barracks'da yapılan erkekler 50 metre tüfek 3 pozisyonlu atış finalinde 8 sporcu yarıştı. İtalyan Niccolo Campriani, elemelerde 1180 puanla olimpiyat rekoru kırdı, finalde 98.5 puan aldı ve toplamda elde ettiği 1278.5 puan ile altın madalyanın sahibi oldu. İtalyan atıcı, 10 metre havalı tüfekte de altın madalya kazanmıştı.

Güney Koreli Kim Jong-hyun gümüş, ABD'li Matthew Emmons bronz madalya kazandı.

 


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler