GeriSpor Erciyes'te kar ve şov!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Erciyes'te kar ve şov!

Erciyes'te kar ve şov!

Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) ve Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen ‘FIS Snowboard PGS Dünya Kupası’nın final etabı, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş.’nin destekleriyle, 27 Şubat 2016 Cumartesi günü Erciyes Develi Kapı’da gerçekleşti.

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kayseri Milletvekili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in de izlediği yarış büyük bir mücadeleye sahne oldu. Kadınlarda Ester Ledecka, erkeklerde ise Andreas Progmmegger Kayseri etabını ilk sırada tamamlarken sezonu kadınlarda Ester Ledecka, erkeklerde ise Andrey Sobolev şampiyon olarak tamamladı. Ledecka kristal küre ödülünü Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın elinden alırken Sobolev’e ise kristal küreyi Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal verdi.

Erciyeste kar ve şov

Türkiye’de spor kültürünün geliştirilmesi adına önemli adımlardan biri olan ‘FIS Snowboard PGS Dünya Kupası Erciyes Etabı’ Erciyes’te gerçekleşti. Uluslararası Kayak Federasyonu (FIS) ve Türkiye Kayak Federasyonu tarafından düzenlenen ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Erciyes A.Ş.’nin desteklediği yarış zorlu hava şartları ve nefes kesen anlara sahne oldu. Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Kayseri Milletvekili Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri milletvekili Taner Yıldız, Kayseri Valisi Orhan Düzgün ve Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik takip ettiği yarışta yaklaşık 100 snowboard yarışçısı yer aldı.

Erciyeste kar ve şov

Türkiye’de ilk kez bir kış merkezinde, paralel slalom olarak gerçekleşen şampiyonayı kadınlarda Ester Ledecka, erkeklerde ise Andrey Sobolev birinci olarak tamamlayarak, kristal kürenin sahibi oldu. Slovenya ve Avusturya’da gerçekleşen yarışlarından ardından Kayseri etabını ise, Kadınlarda Ester Ledecka, erkeklerde ise Andreas Progmmegger kazandı. ‘FIS Snowboard PGS Dünya Kupası’nın kadın şampiyonu Ester Ledecka’ya kristal küre ödülü Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş verirken, erkek şampiyon Andrey Sobolev ise kristal küreyi Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ın elinden aldı.
Erciyeste kar ve şov

Zorlu hava şartlarının yaşandığı ve heyecanın doruğa çıktığı yarış sonrası sporseverler, DJ’ler eşlinde eğlenceli bir gün geçirdi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle