KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Üniversitesi’nden Keleştemur’a Veda Programı

IHA
02.07.2015 - 13:55Son Güncelleme :

PROF. DR. FAHRETTİN KELEŞTEMUR'A ERCİYES ÜNİVERSİTESİ SENATO ÜYELERİNİN KATILIMIYLA VEDA PROGRAMI DÜZENLENDİ

IHA

Sağlık Bakanlığı tarafından yeni kurulan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı görevi için emekli olarak rektörlükten ayrılan Prof. Dr. H. Fahrettin Keleştemur onuruna Erciyes Üniversitesi Senato Üyeleri’nin katılımıyla iftar programı düzenlendi.
Erciyes Üniversitesi Talas Konukevi’nde gerçekleştirilen iftar programına başta Rektör Prof. Dr. Hamza Çakır olmak üzere rektör yardımcıları ve Erciyes Üniversitesi Senato Üyeleri katıldı. Programda konuşma yapan Vekil Rektör Prof. Dr. Hamza Çakır sözlerine Erciyes Üniversitesi’nin gelişiminde Prof. Dr. Keleştemur’un çabalarının ciddi katkısı olduğunu belirterek başladı. Keleştemur’un akademik vizyonunun tamamını üniversitemizin vizyonuyla birleştirerek hizmet ettiğini belirten Çakır, Erciyes Üniversitesi’nin uluslararası bir üniversite olmasının Keleştemur’un bu yolda vermiş olduğu mücadelenin sonucu olduğunun altını çizdi. Rektör Prof. Dr. Çakır sözlerine şöyle devam etti: “İzinden gitmeye devam edeceğiz, inşallah üniversitemiz onun bırakmış olduğu yerden bayrağı alıp daha ilerilere taşıyacaktır. Çünkü geleneği olan ve köklü bir üniversiteye sahibiz. Kendisini yolcu ederken içimiz buruk ama ulusal ve uluslararası sağlık alanına büyük katkılar sağlayacağına inandığım için de gönlüm rahat.” şeklinde konuştu.
Keleştemur “Yeni görevim Erciyes Üniversitesi ile bir kopuş değil bilakis yeni bir birlikteliğin başlangıcı.”
Eski Rektör Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur sözlerine Rektör olma sürecini anlatarak başladı. İlk etapta rektörlük düşüncesinin olmadığını belirten Keleştemur, “Hayatta idarecilik düşüncem olmamasına rağmen ülkemizi, medeniyetimizi, insanlığı düşünen ve dert eden birisiyim. İleriye yönelik hep kafamda kendimle ilgili, milletimizle ilgili düşünceler oldu. Kafamda tasarladığım Erciyes Üniversitesi’nin Anadolu’da bir bilgi ve bilim üreten bir üniversite olması fikrini göz önüne alınca bu görevi kabul ettim. Bu son derece zor bir işti ve sonra takdir edildi 2008 yılında rektör olarak atandım 7 senelik bir süreç geçti.” diyerek rektör olma sürecini özetledi.
Konuşmasının ilerleyen bölümlerinde yeni görevi hakkında bilgiler veren Keleştemur, bu görevin Erciyes Üniversitesi ile bir kopuş anlamına gelmediği bilakis buradaki araştırma merkezleriyle birlikte çalışarak hiç değilse onları ekonomik özgürlüğe kavuşturarak bu destekle birlikte insan unsuru bakımından yurtdışı bağlantılarını geliştirmiş olacaklarını ve bunun Erciyes Üniversitesi için ciddi bir avantaj olacağını söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Üniversitesi’nden Keleştemur’a Veda Programı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Üniversitesi’nden Keleştemur’a Veda Programı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:37
  • Guneş
   07:19
  • Öğle
   12:35
  • İkindi
   15:12
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı