KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Mezuniyet Heyecanı Yaşandı

IHA
05.10.2015 - 17:10Son Güncelleme :

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ

IHA

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Diş Hekimliği Fakültesi’nde 6. dönem mezuniyet heyecanı yaşandı.
Sabancı Kültür Sitesinde gerçekleştirilen Mezuniyet Törenine ERÜ Vekil Rektörü Hamza Çakır, Melikgazi Kaymakamı Erkaya Yırık, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Cem Gürgan ve Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş katıldı. Törende konuşma yapan ERÜ Vekil Rektörü Hamza Çakır mezun olan öğrencilere hayatlarında başarılar dilediğini belirterek , “ İnanıyorum ki anne babaların en mutlu anları bu an. Gençlere diyorum ki bu zamana kadar sizi yalnız bırakmayan anne babalarınızı bu süreçten sonra da yalnız bırakmayın. Biz bir yandan doktoruz ama bir yandan da insanız. O vasıflarımızın ve özelliklerimizi kaybetmeden, insanlığa hizmet etmenin en şerefli meslek olduğunu unutmadan, empati yaparak, mesleğinizi icra etmenizi diliyorum. Başarılar diliyorum” ifadesini kullandı.
Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Cem Gürgan, ERÜ Diş Hekimliği Fakültesi’nin en hızlı gelişen Diş Hekimliği Fakültesi olduğunun altını çizerek “Diş Hekimliği Fakültesi 2001 yılında kurulmuş olsa da 2005-2006 yılında öğrenci almaya başlayan genç fakültemiz aynı dönemde kurulan veya daha eski olan diş hekimliği fiziksel ve akademik yapı olarak en hızlı gelişen ve en çok tercih edilen fakültelerden biri olmuştur” dedi.
Velilere çocuklarının gelecekleriyle ilgili kaygılarının olmaması gerektiğini söyleyen Gürgan “İnsana yapılan yatırım bir o kadar uzun ancak en önemli ve en pahalı yatırımdır. Büyük sabır ve özveri isteyen bu yatırımı başarıyla tamamlayarak bugün meyvelerini almış bulunmaktasınız. Emekleriniz için sizlere de teşekkür ederim” şeklinde konuştu.
Kayseri Diş Hekimleri Odası Başkanı Emrullah Maraş, Diş Hekimleri Odasının önemini ifade ederek “ Yeni mezun olan arkadaşlarımızın her zaman yanlarında olduğumuzu hiç unutmamaları gerektiğini belirtmek istiyorum. Diş Hekimleri Odası onların yasal örgütlü kuruluşudur. Onlardan da odalarının yanında olmalarını bekliyorum. Odalarına üye olmalarını ve yönetime talip olmalarını bekliyorum. Odalarına hizmet etmelerinin, mesleklerine hizmet etmelerinin, meslektaşlarına hizmet etmelerinin dolayısıyla tüm insanlığa topluma hizmet etmelerinin yolunun bu olduğunu bilmelerini istiyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Mezuniyet Heyecanı Yaşandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 17 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde Mezuniyet Heyecanı Yaşandı haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

21 Şubat 2018, Çarşamba
 • İmsak
  05:53
 • Guneş
  07:15
 • Öğle
  12:58
 • İkindi
  15:59
 • Akşam
  18:28
 • Yatsı
  19:45
Sayfa Başı