KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Tıp Genetik Günleri başladı

DHA
11.05.2017 - 17:45Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Üniversitesi (ERÜ) Tıp Fakültesi tarafından düzenlenen 'Erciyes Tıp Genetik Günleri 2017' başladı.
Sabancı Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Karamehmet Yıldız, Tıp Fakültesi Tıbbi Genetik Anabilim Dalı öğretim üyesi ve Tıp Genetik Günleri 2017 Kongresi Başkanı Prof. Dr. Munis Dündar’ın yanı sıra çok sayıda akademisyen katıldı. Kongre hakkında bilgi veren Prof. Dr. Munis Dündar, genetiğin bilim çağının yükselen yıldızı olduğunu söyledi. Prof. Dr. Dündar, “Erciyes Tıp Genetik Günleri Kongresi’nde ülkemizin önde gelen üniversitelerinin hocaları önemli sunularını ve bilgilerini genç arkadaşlarla paylaşıyorlar. Genetik bilim çağının yükselen bilimidir. Son yıllarda gelişen ve insan hayatında değişik sektörlerde ve biyoteknolojide etkinliği olan bir bilim dalıdır. Genetik bilimin gelişmesi hem insan sağlığı açısından, hem koruyucu hekimlik açısından, hem de toplum açısından önemli olsa da, bunun yanında ülkelerin gelişmesinde, teknolojinin gelişmesinde, istihdam sağlanmasında, uluslararası rekabette önemlidir. Genetik bilimini bu gibi bilimsel toplantılarla desteklemek lazım. Ülkemizin milli stratejisi çerçevesinde de destek görmesinde yarar vardır” dedi.
Turkish Paintings sanatçıları Prof. Dr. Necat Akar, Aydın Baykara, Vahit Talip ve Ece Akar’ın hazırladığı fotoğraf sergisi hakkında da bilgi veren Prof. Dr. Dündar, sanatın ve bilimin birbirini desteklemesinin önemli olduğunu kaydetti. Prof. Dr. Dündar, “Sanatı ve bilimi bir araya getirerek, ülkeler ve toplum için önemli olan iki unsuru ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Çünkü sanatın ve bilimin bir arada olması ve birbirini desteklemesi çok önemli bir kombinasyondur. Sanatçılarımız tarafından hazırlanan fotoğraf sergisi, hem üniversitemiz mensuplarına ve kongre katılımcılarına hem de Kayseri halkına açıktır” diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Tıp Genetik Günleri başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Mayıs 2017 tarihinde saat 17 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Tıp Genetik Günleri başladı haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:18
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:30
  • Yatsı
   19:00
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı