KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Teknopark'ta tecrübe paylaşım semineri   

DHA
09.02.2018 - 12:10 |Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Teknopark, Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yer alan kiracı firmalar arasında tecrübe paylaşım seminerleri düzenlemeye devam ediyor.

 Düzenlenen tecrübe paylaşım seminerleri ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Hidayet Kiraz, "Firmalar arası tecrübe paylaşım seminerleri ile firmalarımızın ticari ortamda daha başarılı bir şekilde büyümelerine katkı sağlamayı hedefliyoruz. Erciyes Teknopark çatısı altında faaliyet göstermekte olan Ar-Ge firma temsilcileri tarafından ocak ayı içerisinde A.B.D.’ye ziyaret gerçekleştirilmiş olup dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı olan Consumer Electronics Show (CES) fuarına ve Silikon Vadisine katılım gösterilmiştir. Bilindiği gibi Silikon Vadisi, internet ve teknoloji alanında büyük başarı elde etmiş birçok şirketi tek bir çatı altında toplayan bölgeye verilen isimdir. Bu vadide Apple, Google, Facebook, Microsoft, Yahoo, Mozilla, LinkedIn, eBay, Intel gibi uluslararası alanda faaliyet gösteren birçok teknoloji şirketi yer almaktadır. Teknolojik faaliyetlerin merkezi olan Silikon Vadisi teknoloji alanında dünya ekonomisindeki pastadan en büyük payı almaktadır. Bu bölgeyi ziyaret eden Erciyes Teknopark firmaları da Silikon Vadisindeki firmaların neden bu kadar başarılı olduklarını, yatırımcı girişimci ilişkilerini, vadideki motivasyon yöntemlerini ve ekosistemi yerinde inceleyip tanıma fırsatı bulmuşlardır" ifadelerini kullandı. Sözlerini sürdüren Kiraz şöyle konuştu:

"Consumer Electronics Show (CES) fuarında teknik ziyaretler ile ikili görüşmeler gerçekleştiren firmalarımız, Erciyes Teknoloji Geliştirme Bölgesinde bulunan diğer firmalarla Silikon Vadisi ekosistemi izlenimlerini ve yeni teknolojilerle ilgili tecrübelerini paylaştılar. Firmalarımızın çalışmalarına yeni vizyon katacağına inandığımız tecrübe paylaşım seminerlerini yıl boyunca belirli aralıklarla düzenliyor olacağız.”

FOTOLU

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Erciyes Teknopark'ta tecrübe paylaşım semineri    haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

21 Ocak 2020, Salı
 • İmsak
  06:20
 • Güneş
  07:46
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:52
 • Yatsı
  19:13
Sayfa Başı