KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Teknopark'ta, Ettosoft eğitimleri devam ediyor

DHA
18 Nisan 2016 - 10:55Son Güncelleme : 18 Nisan 2016 - 10:56

Erciyes Teknopark'ta, Ettosoft eğitimleri devam ediyor

DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Teknopark’ın yürüttüğü Kayseri’nin ilk, Türkiye’nin ise ikinci yazılım kümesi olan Ettosoft Yazılım Kümesi firmalarına yönelik eğitimler devam ediyor.

Türkiye’nin saygın eğitim kurumları ve eğitmenleri tarafından Ettosoft Yazılım Kümesi firmalarına 2014 yılından beri verilen eğitim faaliyetleri ile ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark Yönetim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Abdulhakim Coşkun,  ''Uygulamalı olarak yapılan ve güncel örnek olayların işlendiği eğitimlerle firma katılımcılarının ticari hayatlarına katma değer eklemelerini amaçlıyoruz. Ettosoft Yazılım Kümesi firmalarına yönelik olarak 2 tam gün boyunca eğitmen Eser Yoğurtçu tarafından Dijital Pazarlama ve Growth Hacking eğitimleri verildi. Growth Hacking eğitimi ile firmaların ölçeklenebilir büyümelerine katkı sağlamasını, dijital pazarlama eğitimi ile de firmalarımızın daha etkin pazarlama teknikleri kullanarak rekabet avantajı yakalamasını ve global pazarlara açılmasını hedefledik'' dedi. Ettosoft Yazılım Kümesi'nin, üye firmaların yurt dışı pazarlara açılmaları ve ihracat yapmaları noktasında bir dizi eğitim ve danışmanlık hizmetlerinden sonra yurt dışı faaliyetlerine de başladığını bildiren Coşkun, ''Gerçekleştirilen faaliyetler sonrasında küme üyesi firmaların küme öncesi dönem ile karşılaştırıldığında cirolarında yüzde 52, personel istihdamlarında yüzde 34 artış oldu. Küme firmalarının toplam ihracatları ise 30 kat arttı. Küme firmalarının güncel uygulamaları yakalamaları ve bunları ticari hayatlarında da kullanabilmeleri adına 2016 yılında da eğitim, danışmanlık ve yurtdışı faaliyetlerimiz hız kesmeden devam ediyor olacak” ifadelerini kullandı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Teknopark'ta, Ettosoft eğitimleri devam ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Nisan 2016 tarihinde saat 10 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Teknopark'ta, Ettosoft eğitimleri devam ediyor haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:52
  • Öğle
   12:51
  • İkindi
   16:35
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   21:02
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı