KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Teknopark’ta tecrübe paylaşımı semineri

DHA
08.04.2016 - 12:13Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Teknopark tarafından, “Horizon 2020 – Sme Insrument/KOBİ Aracı” konulu bilgi günü ve tecrübe paylaşımı semineri düzenlendi.

Seminere konuşmacı olarak katılan TÜBİTAK H2020 Programı KOBİ Alanı Uzmanı Emre Yurttagül, Horizon 2020 hibe programındaki KOBİ’lere yönelik destekler ile EUREKA hibe programının kapsamını ve şartlarını anlattı. Seminerin devamında ise Horizon 2020 programından hibe almaya hak kazanan ALFANORM firmasının kurucu ortakları Ateş Öztan ve Muzaffer Öztan katılımcılara kendi başarı hikayelerini ve tecrübelerini paylaştı.

Düzenlenen etkinlikle ilgili açıklama yapan Erciyes Teknopark A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Gönülateş ise, “Horizon 2020 Avrupa Birliği Çerçeve Programları, Avrupa’nın bilim, teknoloji, politika ve uygulamalarının uyumlaştırılması amacıyla oluşturulan dünyanın en yüksek bütçeli sivil araştırma programıdır. Horizon 2020’den sanayi kuruluşları, KOBİ’ler, KOBİ birlikleri, bireysel araştırmacılar, üniversiteler, araştırma merkezleri, kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları ve uluslararası organizasyonlar faydalanabilmektedir” ifadelerini kullandı.

Gönülateş ayrıca, “Horizon 2020’de yer alan firmalar yeni ürün, süreç, teknoloji geliştirme, planlanan araştırmaya yüksek mali destek sağlama, Ar-Ge çalışmalarında riski düşürme, rekabet yeteneğini yükseltme, en iyi alt yapılara erişim gibi pek çok fırsatı değerlendirmiş olmaktadır. Belli aralıklarla düzenlediğimiz bu tecrübe paylaşımları ile amacımız firma yetkililerinin Horizon 2020 programı kapsamındaki proje türleri, destek oranları hakkında bilgilenmesini ve yararlanabilmesini sağlamaktır” şeklinde konuştu.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Teknopark’ta tecrübe paylaşımı semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 12 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Teknopark’ta tecrübe paylaşımı semineri haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:57
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı