KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Teknopark ekibi Ege Bölgesi’ndeki firmaları ziyaret etti

DHA
15.04.2016 - 10:36Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Teknopark Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi (ETTO) Üniversite Sanayi İşbirliği ekibi, davet üzerine Ege Bölgesi’ndeki 6 kurumu ziyaret etti. Ziyaret kapsamında sanayicilerin sorunlarına yönelik olarak iyileştirme yöntemleri görüşüldü.

ETTO Üniversite Sanayi İşbirliği Koordinatörü Halil İbrahim Özer gerçekleşen Ege Bölgesi ziyaretiyle ilgili olarak şunları söyledi: “Erciyes Teknoloji Transfer Ofisi (ETTO) Üniversite Sanayi İşbirliği ekibi olarak amacımız, sanayicilerle akademisyen eşleştirmelerini gerçekleştirip bölge ekonomisine önemli katkılar sağlamaktır. Yaptığımız çalışmalar Kayseri ve bölgesi ile sınırlı olmayıp Türkiye genelinde de işbirlikleri gerçekleştiriyoruz. ETTO olarak sanayi kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu teknik gereksinimlerin karşılanması için, teknoloji firmaları ve akademisyenleri bir araya getirip ihtiyaç karşılanana kadar koordinasyon görevini üstleniyoruz. Mevcut problem ve talebe bölgesel olarak çözüm bulunamaması durumunda ise Türkiye genelindeki akademisyen datamıza da duyuru yapabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Özer ayrıca, “ETTO olarak her daim sanayi firmalarının yanında olduğumuzu belirtmek isterim. Sanayi firmaları, ETTO Üniversite Sanayi İşbirliği Birimini ziyaret ettiklerinde tek kapıdan 3 bin akademisyene ulaşabilmektedirler. Böylece teknik problemlerini en hızlı şekilde çözmek için önemli bir adım atmış olmaktadırlar” dedi.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Teknopark ekibi Ege Bölgesi’ndeki firmaları ziyaret etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Nisan 2016 tarihinde saat 10 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Teknopark ekibi Ege Bölgesi’ndeki firmaları ziyaret etti haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:06
  • Guneş
   06:43
  • Öğle
   12:34
  • İkindi
   15:39
  • Akşam
   18:04
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı