KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Teknopark 3 yıldır zirvede

DHA
01.12.2017 - 09:19Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - ERCİYES Teknopark, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksine göre “Gelişmekte Olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri” kategorisinde 3. kez birinci olma başarısı gösterdi.

İlki 2013 yılında düzenlenen ve Türkiye’de teknoloji geliştirme bölgelerinde yürütülen Ar-Ge projeleri ile bu projeler sonucunda ortaya çıkan teknoloji ürünlerinin tanıtıldığı 5. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, 29 Kasım 2017 Çarşamba günü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ankara’da gerçekleştirildi. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Dr. Faruk Özlü tarafından açılışı yapılan zirveye, Erciyes Teknopark’ı temsilen Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Erciyes Teknopark Genel Müdürü Bilgin Yazlık ve başarıda büyük emeği bulunan Erciyes Teknopark personeli ve girişimcileri katıldı. Zirvenin ödül töreninde, “5-9 Yaş Aralığında Gelişmekte Olan Teknoloji Geliştirme Bölgeleri” kategorisinde üçüncü kez birinciliğini, Türkiye’deki tüm teknoparkların sıralandığı kategoride ise beşinciliğini koruyan Erciyes Teknopark’a, ödül, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü tarafından verildi.  Bakan Özlü’nün elinden birincilik ödülünü alan Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Erciyes Teknopark’ın başarısından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Rektör Güven, “Ülke olarak katma değeri yüksek ve aynı zamanda uluslararası pazarlarda rekabet edecek ürünler geliştirmenin yolu teknolojiden geçmektedir. Bilginin ana üretim kaynağı olan üniversitelerin katkısı olmaksızın teknoloji üretiminin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Erciyes Üniversitesi, 2017 yılında YÖK tarafından belirlenen 10 araştırma üniversitesinden biri olarak ilan edilmiştir. Üniversitemiz, kendisine yüklenen misyona uygun olarak hizmetlerini araştırma odaklı olarak yürütmektedir. Bu kapsamda Erciyes Üniversitesi teknoloji tabanlı girişimciliği önemsemekte ve teşvik etmektedir. Bölgedeki teknoloji tabanlı girişimciliği üniversite-sanayi işbirliği temelinde geliştirmek üzere kurulan Erciyes Teknopark, bu amaç için önemli hizmetleri başarı ile yerine getirmiştir. Nitekim bugün üçüncü defa aldığımız birincilik ödülü bu konudaki gayretin takdiri olarak değerlendirilmelidir. Erciyes Teknopark olarak ülkemizin teknoloji yoğun üretime geçiş sürecine katkı vermek üzere çalışmalarımıza her geçen gün artan bir ivme ile devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Erciyes Teknopark bünyesinde 207 Ar-Ge firması faaliyet gösteren Erciyes Teknopark’ta, 868 nitelikli personel çalışmakta ve 300 kadar Ar-Ge projesi yürütüyor. Kurulduğu günden bugüne kadar toplamda 867 Ar-Ge projesi ve 392 milyon TL’yi aşan Ar-Ge cirosuna ulaşan Erciyes Teknopark, gerçekleştirdiği önemli çalışmalarla ekosistemin gelişimine önemli katkılar sağlıyor.

FOTOLU

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kayseri haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kayseri haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Erciyes Teknopark 3 yıldır zirvede haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

20 Nisan 2018, Cuma
 • İmsak
  04:19
 • Guneş
  05:48
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:26
 • Yatsı
  20:49
Sayfa Başı