KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes’teki Sağlıklı Yaşam Yürüyüşünde Teröre Lanet

IHA
12.10.2015 - 13:52Son Güncelleme :

TALAS

IHA

Talas Belediyesi’nin önemli sosyal projelerinden "Sağlıklı Yaşam Projesi" kapsamında Erciyes Dağı’nda yapılan yürüyüşte teröre karşı dev Türk bayrağı açıldı.
Hacılar Kapı girişinden Hisarcık Kapı’ya kadar yaklaşık 6,5 kilometrelik alanda gerçekleşen yürüyüşe kadın-erkek, genç-yaşlı her kesimden vatandaş katıldı. Zaman zaman iniş ve çıkışlarla zorlu geçen parkurda yürüyenler, bol oksijenle de ciğerlerini açtı. Her hafta farklı bir yerde gerçekleşen yürüyüş programlarından duydukları memnuniyeti ifade eden vatandaşlar, hafta sonu Ankara’da gerçekleşen hain terör saldırısına dev Türk bayrağı açarak tepki gösterdi.
Öte yandan yine "Sağlıklı Yaşam Projesi" kapsamında 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde seminer düzenlendi. Burada konuşan hastanede görevli Psikiyatri Uzmanı Dr. Arzu Sarp, poliklinik ve hasta sayılarının her yıl iki katına çıkarak arttığını söyledi. Dr. Sarp, hastanede psikiyatri bölümünün 5 poliklinikle hizmet verdiğini anlatarak dahiliye polikliniğiyle aynı sayıda hastaya hizmet verdiklerini ifade etti.
Sarp, "Ben yaklaşık 12 yıldır hasta bakıyorum, 10 yıl önce durum böyle değildi. Sağlık kuruluşlarına başvuran toplam hastaların dörtte birinde psikiyatrik destek ihtiyacı doğuyor. Bazı ruhsal hastalıklar kişinin bedensel hastalıklarına da yol açıyor. Örneğin tansiyon hastası kişi sinirlendiğinde tansiyonu çıkıyor. Bu yüzden o kişinin aynı zamanda psikiyatrik tedavi görmesi de gerekiyor. Sadece tansiyon ilacı kullanarak bu hastalığı yenmesi çok mümkün değil." dedi.
Sağlıklı Yaşam Projesi ile ilgili bilgiler veren Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, "Projemiz her kesimden yoğun ilgi görüyor. 3 ay boyunca projemize katılan vatandaşlarımız hem sportif faaliyetlere katılarak sağlıklı zayıflarken hem de düzenlediğimiz bilgilendirici ve eğitici seminerlerle bilinçleniyorlar. Amacımız ülkemizde gelecek yıllarda sorun olabilecek obeziteye karşı şimdiden önlem almak" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes’teki Sağlıklı Yaşam Yürüyüşünde Teröre Lanet hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Ekim 2015 tarihinde saat 13 52’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes’teki Sağlıklı Yaşam Yürüyüşünde Teröre Lanet haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:39
 • Guneş
  07:21
 • Öğle
  12:35
 • İkindi
  15:11
 • Akşam
  17:28
 • Yatsı
  18:59
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı