KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Mükemmellik Zirvesi Gerçekleştirildi

IHA
15.10.2015 - 15:28Son Güncelleme :

ÜNİVRESİTE

IHA

KalDer Kayseri Temsilciliği tarafından düzenlenen Erciyes Mükemmellik zirvesi iş adamları ve akademisyenleri biraraya getirdi.
Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi’nde düzenlenen Erciyes Mükemmellik Zirvesi’ne, Vali Orhan Düzgün, Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, Kayseri Ticaret Odası Başkanı Mahmut Hiçyılmaz, KalDer Kayseri Temsilcisi Hamdi Doğan, KalDer Kayseri İstişare Kurulu Başkanı Sami Boydak ile çok sayıda iş adamı ve akademisyen katıldı.
Programın açılışında konuşan Vali Orhan Düzgün, Kayseri’nin tarih boyunca sanayi ve ticaretin merkezi olduğunu ve hak ettiği yerin devam etmesinin gerektiğini ifade etti. Vali Düzgün, "Ülkelerin marka olması yerine şirketlerin kişilerin bazı ürünlerin marka olduğunu görüyoruz. Bazı ürünlerin markaların o ürünlerin üretildiği ülkelerden ve milletlerden daha öne çıktığını görüyoruz. Bir ürünün o ülkede üretildiğini sonradan fark ediyoruz. Kalite ile ilgili sürecin sürekli devam ettirilmesi ve yenileşim içinde olması çok önemlidir. Özel ve kamu sektöründe kalite anlayışının yaygınlaştırılarak mükemmellik kültürünün bir yaşam biçime geçirilmesi ülkemizin refah seviyesinin rekabet gücünün yükseltilmesi için büyük önem taşımaktadır" diye konuştu.
KalDer’in Kayseri’de kurulması ile birlikte önemli adımlar atıldığını söyleyen KalDer Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Doğan, Sami Boydak ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti. Doğan, Kayseri’nin otomotiv fabrikası olması için her türlü imkana sahip olduğunu ifade ederek, "Az gelişmiş ülkeler var ve gelişmekte olan ülkeler var. Bunların artık tanımları da değişti. Ekonomik forum 12 parametre üzerinden dünyadaki gelişmişlik düzeylerini belirliyor. Aslında rekabetleri belirliyor ama bu gelişmişliği gösteriyor. Üretim odaklı ekonomiler var. Bunlar 2 bin dolar kişi başına gayri safi milli hasılası olanlardır.
İnovasyon gelişimi işin göbeğine oturdu. Türkiye burada yani küresel rekabette 44’üncü sırada. Son değerlendirmede 51’inci sırada yer aldı. Türkiye 40 ile 50 arasında gidip geliyor. İyi olan dünya ortalamasının üzerinde olan bir özelliğimiz var. Bu iç piyasanın dinamik olmasından kaynaklanıyor. Türkiye’yi krizlerde dinamik tutan özelliklerden birisidir.” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Mükemmellik Zirvesi Gerçekleştirildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 15 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Mükemmellik Zirvesi Gerçekleştirildi haberi güncellenecektir.

KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ

10 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  05:54
 • Guneş
  07:38
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  18:57
Sayfa Başı