Gündem Haberleri

  Erciyes Dağı'nda pistlere kızak ve jet-ski yasağı

  Oktay ENSARİ/KAYSERİ, (DHA)
  03.01.2011 - 10:37 | Son Güncelleme:

  KIŞ sporları ve turizm merkezi Erciyes Dağı'ndaki pistlere kızak ve jet-skilerin gelişigüzel girmesi yasaklandı. İl Spor Güvenlik Kurulu, jet-skilerin dolaşabileceği güzergahın belirlenmesi için Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'ne görev verdi.

  Vali Yardımcısı Kasım Fikret Dayıoğlu başkanlığında toplanan İl Spor Güvenlik Kurulu, jet-siki ve kızakların pistlerde gelişigüzel yerlerde dolaşmasının, kayakçılar açısından güvenlik sorunu oluşturduğunu belirledi. Kurul, jet-skilerin numaralandırılması, Kayak ve Kızak Federasyonu ile görüşülerek, yeni güzergah belirlenmesini kararlaştırdı. Kızakların da kendilerine ayrılan pist dışında hareket etmemeleri, kayak pistlerine girmemeleri benimsendi.

  Erciyes Dağı'nda halen Uluslararası Kayak Federasyonu (FİS) tarafından belirlenen 4 pist bulunuyor. Kurul kararı ardından Erciyes Master Planı'na uygun olarak jet-skiler için güzergah ve bekleme yerleri, kızaklar için de yeni pist belirlenecek. Jet-ski ve kızak kiralayanlar, meydana gelebilecek her türlü olumsuzluktan sorumlu tutulacak.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı