KAYSERİ HABERLERİ

Erciyes Dağı'na bahar geldi

DHA
27.04.2017 - 10:20Son Güncelleme :
DHA

Oktay ENSARİ/KAYSERİ, (DHA)- YAZ-kış zirvesinden karın eksik olmadığı Orta Anadolu Bölgesi'nin en yüksek dağı Erciyes’e bahar geldi.
Son yağışlarla birlikte kayak sezonunun bu günlere kadar uzadığı 3 bin 916 metre yüksekliğindeki Erciyes Dağı'nın karlı zirvelerinin altında karlar erimeye başladı, çeşit çeşit çicekler açtı. Şırıl, şırıl akan kar sularıyla beslenen 2 bin 200 metredeki Tekir Yaylası'ndaki rengarenk çicekler, yeni  yeşeren çayır ve çimler baharın müjdecisi olarak, Erciyes Dağı'na ayrı güzellik kattı. Kent merkezinde gündüz 18 dereceye kadar hava sıcaklığı dağda gündüz 10 derece dolayında olurken Erciyes Dağı'nda gece en düşüklük sıcaklık bu yıl ilk kez sıfır dereceden, artılı rakamlara geçti. Mayıs ayıyla birlikte göçern ve arıcıların Erciyes Dağın'daki yaylalarda yeniden konaklamaya başlayacakları ifade edildi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erciyes Dağı'na bahar geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 10 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciyes Dağı'na bahar geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı