VAN HABERLERİ

Erciş'te kitap okuma etkinliği

DHA
29.03.2017 - 17:45Son Güncelleme :
DHA

Kenan AŞÇIOĞLU/ERCİŞ(Van), (DHA)-VAN'ın Erciş İlçesi'nde 53. Kütüphaneler Haftası etkinlikleri kapsamında ilçe merkezinde kitap okuma etkinliği düzenlendi. Etkinliğe, katılan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Şirin Yaşar, gelen vatandaşlara çikolata ikram etti.

Kaymakamlık bahçesinde düzenlenen kitap okuma etkinliğine öğrencilerin yanısıra vatandaşlar da ilgi gösterdi. Etkinliğe gelen 77 yaşındaki Mehmet Polat ise ilgi odağı oldu. Bir süre sohbet eden Mehmet Polat, okumanın yaşının olmadığını belirtirken, Kaymakam Yaşar ise kitap okuma kültürünün her kesime ulaşması için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini söyledi.

Erciş İlçe Halk Kütüphane Müdür Vekili Harun Kılıç da amaçlarının kitap sevgisini artırmak olduğunu belirterek "Sessiz kitap okuma etkinliğimizin amacı, vatandaşlarımıza kütüphanenin önemini anlatmak ve kütüphaneler hakkında bilgi vermektir. Bunun yanı sıra burada sessiz kitap okuyarak öğrencilerimize, vatandaşlarımıza okuma alışkanlığını ve kitaplara olan sevgisini artırıyoruz" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Erciş'te kitap okuma etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 17 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciş'te kitap okuma etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı