VAN HABERLERİ

Erciş’te Dünya Kıyı Temizleme Günü Etkinliği

IHA
19.09.2015 - 18:01Son Güncelleme :

VAN'IN ERCİŞ İLÇESİNDE DÜNYA KIYI TEMİZLEME GÜNÜ NEDENİYLE BİR ETKİNLİK DÜZENLENDİ. (KOD:V1)

IHA

Van Gölü’ne dikkat çekmek ve gölün temizlenmesine katkı sunmak amacıyla kurulan Van Gölü aktivistlerinden oluşan gönüllü topluluğu, ’Dünya Kıyı Temizleme Günü’ nedeniyle Erciş’te temizlik etkinliği düzenlendi.
Erciş Sahil Yolu’nda düzenlenen etkinliğe İlçe Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar, Van YYÜ Öğretim Görevlisi Erdoğan Özel, kurum amirleri, Bir Avuç Kahkaha Gurubu Başkanı Nazif Çetin, gönüllüler ile basın mensupları katıldı. Amaçlarının, Van Gölü havzası ile bölgenin tarihi ve turistik güzelliklerini en iyi şekilde tanıtmanın yanı sıra korunması konusunda kamuoyunu bilinçlendirmek olduğunu belirten Van YYÜ Öğretim Görevlisi ve Van Gölü aktivisti gönüllüsü Erdoğan Özel, gölün bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde kirletilmesinin önüne geçmeye çalıştıklarını belirterek, “Dünya kıyı temizliği etkinliği çerçevesinde bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Bu etkinlik bugün ayrıca 105 ayrı ülkede de yapılmaktadır. Etkinliğimiz göl çevresinde 5 ayrı noktada yapılmaktadır Van Gölü bizim için çok değerli. Bu göl suyunu kaybetmek istemiyoruz. Bu nedenle etkinliği planladık. En iyi temizliğin kirletmemekten geçtiğini biliyoruz Bunun için diyoruz ki, temizlemeden önce kirletmeyelim, bu değerimizi kaybetmeyelim” dedi.
Erciş Kaymakamı Mehmet Şirin Yaşar ise konuşmasında bölgenin önemine değinerek, "Bölgemizde son zamanlarda olumsuz gelişmeler yaşanıyor. Bu olumsuz gelişmelerin içerisinde gerek hocalarımızın, gerek gönüllü arkadaşlarımızın yaptığı bu olumlu faaliyet bize gerçekten nefes oldu. Yaptığımız işin hayrına inanarak buradayız. Her şeyin doğadan başladığını, hepimizin temiz çevrede yaşama hakkına sahip olduğumuzu bilerek bu bilinçle buradayız. Burada bulunmamızın bir nedeni çevremizde de bu duyarlığı oluşturmak, İlçemizde de bu duyarlılığı aşılamaktır. Erciş’imiz, her yönüyle güzel bir ilçe. Her yönüyle güzel bir halk. İnsanları güzel. Bu bilinci öncelikle tabi bizler yaşayıp göstermek derdindeyiz. Vatandaşlarımızdan da aynı duyarlılığı beliyoruz. Hocalarıma ve katılan bütün gönüllü arkadaşlarıma, basın mensuplarına ayır ayrı teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından gönüllüler göl kıyısında temizlik çalışması yaparak topladıkları çöpleri poşetlere doldurdular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Van haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Van ilinden Erciş’te Dünya Kıyı Temizleme Günü Etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 19 Eylül 2015 tarihinde saat 18 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erciş’te Dünya Kıyı Temizleme Günü Etkinliği haberi güncellenecektir.

VAN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:09
 • Guneş
  06:51
 • Öğle
  12:04
 • İkindi
  14:40
 • Akşam
  16:56
 • Yatsı
  18:27
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı