ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Erbek: Adana’nın vizyonu değişmeli

DHA
16.10.2017 - 14:55Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- CHP Adana Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Av. Aziz Erbek, İnşaat Mühendisleri ve Mimarlar Odası'nı ziyaret ederek, TMMOB'un ve tüm Sivil Toplum Kuruluşlarının önemini vurguladı.
İnşaat Mühendisleri Odası Adana Başkanı Halil Çağdaş Kaya ile Mimarlar Odası Adana Başkanı Ozan Tüzün ve yönetim kurulu üyeleri ile görüşen Av.Aziz Erbek, "Adana kötü yönetiliyor. Yerel yönetimler de TMMOB'a bağlı odalar birlikte hareket etmeli, koordineli çalışmalıdır. Kentimizin geleceği için TMMOB'a bağlı odalar ve tüm STK'ların söz söyleme hakkı olmalıdır. Birlikte hareket ederek, Adana'yı yeni bir vizyon sahibi yapmalıyız"dedi.
Yaşanılabilir bir Adana'nın inşası için herkesle, her kesimle işbirliğinin önemli olduğunu belirten Av.Aziz Erbek, "TMMOB'u hiçe saymak, kentimizi bir bütün olarak görmekten uzak bir anlayıştır. Büyükşehir Belediyesi'nin planlama ve uygulama odaklı tüm projelerinde TMMOB'un da olması gerekiyor. Adana'nın kimliğini yok edici uygulamalar, Adana halkının mekansal, kültürel ve sosyal yaşamını da etkilemektedir. Yerel yönetimlerin alan kullanımına, ulaşım, alt yapı, kentsel yenileme ve dönüşüm gibi pek çok projelerinde TMMOB'un da görüşü, bilgisi alınmalıdır" diye konuştu.
Kamu yararını gözetmeyen ve denetimini dışlayan yerel yönetimlerin başarılı olamayacağını ifade eden Av. Erbek, "Ülkemiz ve Adana'nın geleceği için katılımcı, çoğulcu bir politika izlemeliyiz. Yerel yönetimlerin ve toplumun, kentsel sorunlar ile çözüm noktasında mimarlarımız ve mühendislerimiz göz ardı edilmemelidir. Demokratik ve katılımcı yönetim şekli artık Büyükşehir Belediyesi'nde de olmalıdır. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ile hep birlikte Adana'yı yönetmeye talibim"dedi.
İnşaat Mühendisleri Odası Adana Başkanı Halil Çağdaş Kaya ile Mimarlar Odası Adana Başkanı Ozan Tüzün ziyaretinden ve fikir birliğinden dolayı Av. Erbek'e teşekkür ederek, çalışmalarında başarılar dilediler.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Erbek: Adana’nın vizyonu değişmeli haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

24 Nisan 2018, Salı
 • İmsak
  04:19
 • Guneş
  05:46
 • Öğle
  12:43
 • İkindi
  16:25
 • Akşam
  19:28
 • Yatsı
  20:49
Sayfa Başı