GÜMÜŞHANE HABERLERİ

Erbakan'ın vefatının 5. yılı

AA / Osman Yetim
26.02.2016 - 16:02Son Güncelleme :

- Gümüşhane Belediye Başkanı Çimen: "Türk siyasetinin en önemli simalarından Necmettin Erbakan, bilgisi, birikimi, kişiliği, tecrübesi, ilkeleri, mücadele azmi ve unutulmaz hizmetleri ile halkımızın sevgisini ve takdirini kazanmış örnek bir liderdi"

Erbakanın vefatının 5. yılı
AA / Osman Yetim

GÜMÜŞHANE (AA) - Gümüşhane Belediye Başkanı Ercan Çimen, Türk siyasetinin en önemli simalarından Necmettin Erbakan'ın bilgisi, birikimi, kişiliği, tecrübesi, ilkeleri, mücadele azmi ve unutulmaz hizmetleri ile halkın sevgisini ve takdirini kazanmış örnek bir lider olduğunu bildirdi.

Çimen, eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın vefatının beşinci yılı dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Erbakan'ın çok partili siyasi hayatın en önemli aktörlerinden biri olarak tarihteki yerini aldığını belirtti.

Erbakan'ı rahmet ve minnetle andıklarını vurgulayan Çimen, şöyle devam etti:

"Türk siyasetinin en önemli simalarından Necmettin Erbakan, bilgisi, birikimi, kişiliği, tecrübesi, ilkeleri, mücadele azmi ve unutulmaz hizmetleri ile halkımızın sevgisini ve takdirini kazanmış örnek bir liderdi. Türkiye'ye çok önemli hizmetler kazandırmış, Türk siyasetinde kendisine mümtaz bir yer edinmiş siyasetçi ve ilim adamıydı. Şahsıyla, mücadelesiyle, davasıyla, ilkeleriyle insan, hoca ve lider olarak genç nesillere güzel bir örnek teşkil etti. Necmettin Erbakan'ı aramızdan ayrılışının sene-i devriyesinde hürmet ve hasretle anıyor, Allah'tan rahmet diliyorum."

Çimen, 28 Şubat sürecine ilişkin ise şunları kaydetti:

"28 Şubat 1997'de yapılan darbe sadece siyaseti hedef alan bir darbe girişimi olmamıştır. 28 Şubat postmodern darbesi her zaman vatandaşımıza, memurlara, iş dünyasına, öğrencilere yapılan zulümle hatırlanacaktır. 28 Şubat, millet iradesine karşı yapılmış siyasi tarihimizin kara bir lekesidir. Allah'a hamdolsun ki 28 Şubat'ın izleri bir daha geri dönmemek üzere silinmiştir."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gümüşhane haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gümüşhane ilinden Erbakan'ın vefatının 5. yılı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 16 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erbakan'ın vefatının 5. yılı haberi güncellenecektir.

GÜMÜŞHANE İLÇELERİ

Sayfa Başı