Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erbakan'ın mezarına memleketi Sinop'tan toprak

  Kenan TÜRKSEVEN/ SİNOP, (DHA)
  28.02.2011 - 13:04 | Son Güncelleme: 28.02.2011 - 13:04

  SİNOP Saadet Partisi (SP) İl Başkanlığı, yarın defnedilecek olan Genel Başkanları Necmettin Erbakan’ın mezarına konulmak üzere memleketinden toprak götürdü. Bu akşam karayoluyla 5 otobüs ve özel araçlarla İstanbul’a gidecek olan 200 kişi, yarın cenaze törenine katılacak.

  Türkiye siyasi tarihinde önemli bir yeri olan SP Genel Başkanı Necmettin Erbakan, dün vefat etmesinin ardından doğduğu yer olan Sinop’ta İl Başkanlığı’nda taziye ziyaretleri sürüyor. Çok sayıda vatandaş partiye gelerek yöneticilere taziye ziyaretlerinde bulundu. Bu akşam Sinop SP İl Başkanlığı önünden İstanbul’a gitmek üzere 5 otobüs ve özel araçlar hareket edecek. Yarın toprağa verilecek olan Genel Başkanları Erbakan için memleketi Sinop’tan mezarına konulmak üzere partililer toprak götürecek.

  SP Sinop İl Başkanı Cavit Üçüncüoğlu, büyük üzüntü içerisinde olduklarını söyledi. Üçüncüoğlu, "Onun kaybı bizim için çok büyük bir acı oldu. Doğduğu merkeze bağlı Uzungürgen Köyü’nden aldığımız toprağı, mezarına koymak üzere partililer olarak İstanbul’a götürüyoruz. Bu akşam saatlerinde il ve ilçelerden gelecek olanlarla yaklaşık 200 kişi hocamızın cenazesine katılmak için yola çıkacağız" diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı