ZONGULDAK HABERLERİ

"Erbakan'ı anma ve anlama gecesi"

AA / Ferdi Akıllı
28.02.2016 - 21:57Son Güncelleme :
AA / Ferdi Akıllı

ZONGULDAK (AA) - Saadet Partisi Merkez İlçe Başkanlığınca, tarafından vefatının 5. yılında eski başbakanlardan Necmettin Erbakan için anma programı düzenlendi.

Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Şemsi Denizer Konferans Salonunda gerçekleştirilen "Erbakan'ı anma ve anlama gecesi" etkinliğinde, Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından dua edildi.

İl Başkanı Sadık Kar, burada yaptığı konuşmada, Erbakan denildiğinde akla kendini ümmete adayan bir insan geldiğini söyledi.

Parti olarak her yıl Necmettin Erbakan'ı anacaklarını belirten Kar, "Davasından hiç taviz vermedi. Kendisine yapılan yanlışlara rağmen hiç kimseye kızmadı. Herkese hakkını helal ederek rahmeti rahmana kavuştu. Bu programları yapmaktaki hedefimiz, hocamızın örnek şahsiyetini ortaya koymak ve onu örnek alarak yaşamaktır. Hepimiz Erbakan'ız. Allah onun hedeflerini hepimize hedef olarak nasip etsin" diye konuştu.

Eğitimci Nihat Altıparmak da Necmettin Erbakan'ın mücadelesinin yanı sıra ortaya koyduğu üstün gayreti ve başarısından örnekler sundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden "Erbakan'ı anma ve anlama gecesi" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 21 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "Erbakan'ı anma ve anlama gecesi" haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı