TOKAT HABERLERİ

Erbaalı Yazar Ve Şairlerin Eserleri Kitapta Toplanacak

IHA
14.10.2015 - 15:45Son Güncelleme :

ERBAA BELEDİYE BAŞKANI HÜSEYİN YILDIRIM, ERBAALI ŞAİR VE YAZARLARIN ESERLERİNİ KİTAP HALİNE GETİRECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Erbaa Belediyesi, Erbaalı yazar ve şairlerin eserlerinden oluşacak “Erbaalı Şairler ve Yazarlar Antolojisi-1” kitabı için çalışmalara başladı.
Tokat’ın Erbaa ilçesinde Belediye Kültür Yayınlarından çıkacak kitapta Erbaalıların yazmış olduğu şiir, öykü ve denemeler yer alacak. Şiirlerini antolojide yayınlatmak isteyenler en fazla 5 şiir ile başvuru yapabilecek. Deneme ve öykülerin de yer alacağı kitapta, öykü ve deneme ile başvuru yapacak eser sahipleri ise en fazla 2 eser ile başvuru yapabilecek. Eserlerinin antolojide yayınlanmasını isteyen Erbaalıların eserlerini en geç Aralık ayı sonuna kadar Erbaa Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Kültür Şefliğine teslim etmeleri gerekiyor. Erbaa Belediyesi tarafından oluşturulan yayın kurulu tarafından incelenerek seçilecek eserlerin 2016 Haziran ayında kitaplaştırılması hedefleniyor.
Erbaa Belediye Başkanı Hüseyin Yıldırım çalışmanın kültür yayınları anlamında ilk olduğunu belirterek, “Şehrimiz yıllardır birçok açıdan gelişme göstermesine karşın yazılı eserler ortaya koyma bakımından birkaç yazarımızın münferit çalışmalarının dışında fazlaca gelişme gösterememiştir. Yayın evlerinden kitapları çıkan yazarlarımızın çabalarının değeri bizim için paha biçilemez. Şehrimizin kadim bir kültüre sahip olabilmesi için eser üretilmesi gerektiği bilinciyle kültür yayınları anlamında ilk eserimiz olacak şairler ve yazarlar antolojinin çalışmalarına başlamaktan dolayı mutluyuz. Şehrimizin tarih ve kültürünün gelecek nesillere sağlıklı bir şekilde ulaştırılması için kitap çalışmalarımız da devam ediyor. Umuyorum ki eli kalem tutan hemşehrilerimiz bu çalışmalarımızda bize destek olacaklardır" diye konuştu.
Eserleri ile antolojide yer almak isteyen eser sahipleri ayrıntılı bilgiye Erbaa Belediyesinin internet sitesi ’www.erbaa.bel.tr’ adresinden ulaşabilecekler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tokat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tokat ilinden Erbaalı Yazar Ve Şairlerin Eserleri Kitapta Toplanacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 15 45’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erbaalı Yazar Ve Şairlerin Eserleri Kitapta Toplanacak haberi güncellenecektir.

TOKAT NAMAZ VAKİTLERİ
22 Kasım 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:36
 • Guneş
  07:20
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:20
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
TOKAT NÖBETÇİ ECZANELER
Sorunapp.com'un katkılarıyla
 • Gökdere Ecz. Eczanesi

  Tokat
 • Betül Yüzer Ecz. Eczanesi

  Tokat
Sayfa Başı