KAYSERİ HABERLERİ

Erasmus İle Kayseri’den 60 Öğrenci İle 6 Personel Yurt Dışına Gidecek

IHA
22.10.2015 - 15:05Son Güncelleme :

AGÜ, KTO, ERÜ

IHA

Abdullah Gül Üniversitesi (AGÜ) liderliğinde Erciyes Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Melikşah Üniversitesi ve Kayseri Ticaret Odası (KTO) ortaklığında Avrupa Birliği Bakanlığı Erasmus+ programı kapsamında Erasmus Staj Konsorsiyumu Projesi kabul edildi.
AGÜ Sümer Kampüsü Senato Salonu’nda düzenlenen basın toplantısında projenin açılışı yapıldı. Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan AGÜ Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu 4 üniversite olarak başlattıkları girişimin çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Avrupa Birliği Bakanlığı Eğitim ve Gençlik Programı Başkanlığı marifeti ile başlatmış olduğumuz bu girişimlere diğer 3 üniversitemizi de yanımıza aldık, birlikte hareket ettik. Tabi ki Avrupa Birliği bizi ödüllendirdi ve 60 gencimize yurt dışında staj yapma imkanı verdi. Bugün 60 yarın bu 260 olacak belki ilerleyen zaman içerisinde bin 60 olacak. Dolayısı ile sayı artacak. 60 diye küçümsemeyelim, en azından bir başlangıçtır bu. Biz adil bir şekilde 4 üniversite ile 60 öğrenciyi her üniversitemiz 15öğrencisini yurt dışına gönderecek ve yurt dışında iş ve sanayi dünyasında deneyim kazanmanın ötesinde uluslararası bir deneyim kazanacaklar. Kayseri Ticaret Odamız bu oluşumun tam merkezinde. Sağ olsunlar, gençlerimizin Avrupa’da en iyi yerde staj yapmalarını sağlayacak kurum ve kuruluşları bulma noktasında bizlere imkan sağlayacaklar” diye konuştu. Törende konuşan KTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Hiçyılmaz ise, Türkiye’nin gelişmesi açısından bu tür programların çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Ticaret Odası olarak iş dünyası ile üniversite arasında işbirliğinin gelişmesi bakımından gayret gösteriyoruz. Türkiye’nin ilerlemesini, gelişmiş ülkeler seviyesini hatta onları geçmesinin ön şartı olarak da iş dünyası ile üniversitenin bir arada çalışmasının şart olduğunu biliyoruz. Programa Kayseri Ticaret Odası olarak destek verdiğimiz için çok mutluyuz. Bildiğiniz gibi ülkemiz 2023 hedeflerine varabilmesi açısından epey bir gayret göstermesi gerekiyor. 2023 yılında 500 milyar dolarlık bir ihracat hedeflendi. İşsizliğin yüzde 5’e kadar indirilmesi, kişi başı milli gelirin 25 bin dolara yükselmesi ve diğer hedeflere ulaşabilmek bakımından böyle programlara ihtiyacımız olduğu kanaatindeyiz. Bu programların mümkün olduğu kadar daha fazla olması, bu yıl 60 öğrencimizin yurt dışına gidip orada staj görmesini sağlayacak ama önümüzdeki yıllarda daha çok öğrencimizin yurt dışına çıkıp hem kendi okuduğu branşla alakalı bilgiler alması bakımından, hem de oralarda elde ettikleri bilgileri getirip Türkiye’deki çalışmalarıyla beraber Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlayacaklarını ümit ediyorum. O bakımından bu programları çok önemsiyoruz. Önümüzdeki yıllarda daha fazla olması açısından gayretlerin olması gerektiğini düşünüyoruz” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından programın tanıtımı yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Erasmus İle Kayseri’den 60 Öğrenci İle 6 Personel Yurt Dışına Gidecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ekim 2015 tarihinde saat 15 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erasmus İle Kayseri’den 60 Öğrenci İle 6 Personel Yurt Dışına Gidecek haberi güncellenecektir.

  KAYSERİ NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:09
  • Guneş
   06:47
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   15:35
  • Akşam
   17:59
  • Yatsı
   19:25
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı