ÇANKIRI HABERLERİ

Erasmus Hareketlilik Projesi katılımcıları ÇAKÜ'de

DHA
27.04.2017 - 16:12Son Güncelleme :
DHA

Cengiz YALÇIN/ILGAZ(Çankırı), (DHA)- ÇANKIRI Karatekin Üniversitesi (ÇAKÜ) Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı, Azerbaycan- Nahcivan Devlet Üniversitesi, Tacikistan- Lomonosow Moscow Devlet Üniversitesi ve Sudan- Alzaiem Alazhari Ünivesitesi'nden, Erasmus+ KA107 Uluslararası Hareketlilik Projesi kapsamında, Çankırı Karatekin Üniversitesine gelen katılımcılarla öğle yemeğinde bir araya geldi.
Uluyazı Kampüsü Merkezi Yemekhane Binasında düzenlenen yemekte, proje kapsamında Çankırı'ya gelen katılımcılarla kısa bir toplantı gerçekleştiren Rektör Ayrancı, kendilerini misafir etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirip, teşekkür etti. Ayrancı, Erasmus+ Projesine üniversite olarak ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek bu tarz projelerin, dünya üniversiteleriyle üniversitemizin ikili ilişkilerini geliştirmesi hususunda önemli rol oynayacağının altını çizdi.
Erasmus+ KA107 Uluslararası Hareketlilik Projesi kapsamında Çankırı Karatekin Üniversitesine gelmekten ve kendilerine gösterilen misafirperverlikten duydukları memnuniyeti ifade eden katılımcılar, “Çankırı çok güzel bir şehir. Çankırı Karatekin Üniversitesi de teknik, fiziki ve akademik imkanları ile çok iyi bir üniversite, bu hareketlilik sonunda ülkemize daha donanımlı bir biçimde döneceğimize inanıyoruzö İfadelerini kullandılar.
Programın sonunda katılımcılar, Çankırı Karatekin Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı'ya kendi yöresel kültürlerinin izlerini taşıyan hediyeler verdiler.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çankırı haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çankırı ilinden Erasmus Hareketlilik Projesi katılımcıları ÇAKÜ'de hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Nisan 2017 tarihinde saat 16 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erasmus Hareketlilik Projesi katılımcıları ÇAKÜ'de haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı