ERZURUM HABERLERİ

Erakday’dan Bir İlk…

IHA
11.09.2015 - 10:25Son Güncelleme :

KIZ ÖĞRENCİLERE STAJ İMKANI

IHA

Erzurum Aktif İş Kadınları Dostluk ve Dayanışma Derneği (ERAKDAY) Erzurum’daki kız öğrencilere staj imkanı sunuyor. Erzurum’da bir ilki gerçekleştirdiklerini belirten ERAKDAY Başkanı Hülya Saltuklu, “Kuzey Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı (KUDAKA), Atatürk Üniversitesi Bakü-Tiflis-Ceyhan Boru Hattı Koordinatörlüğü, (BTC) ve İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı’nın destekleriyle kurduğumuz atölyemizde ehram dokuma, giyim ve nakış konularında çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Yaz süresince Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Geleneksel Türk El Sanatları Bölümü ve Palandöken Rıfkı Salim Burçak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Giyim Üretim Teknolojisi Bölümü öğrencileri işletmelerde beceri eğitimlerini derneğimizde başarıyla tamamlamışlardır.” dedi.
“Bu stajın önemi; ticari işletme yükümlülüğünü taşıyan derneğimizde öğrencilerimize mesleklerini geliştirmek için bir imkân sunulmasıdır.” diyen Saltuklu, bu imkânın Erzurum’da bir ilk olma özelliği taşıdığını kaydetti.
Saltuklu, sözlerine şöyle devam etti: “İlimizde bu alanlarla ilgili staj yapılacak ortamlarının azlığı ya da olmaması öğrencilerin il dışına gitmelerine neden olmaktadır. Bu da ailelere büyük ekonomik yük getirmektedir. Mezuniyetten sonra da meslekleriyle ilgili iş imkânlarının azlığı nedeniyle mesleklerinde derinleşme imkânı bulamamaktadırlar. Bu konuda da derneğimiz gençlerimize hem bir örnek, hem de iş imkânı sunmaktadır. Yine derneğimiz kapasitesi ölçüsünde eğitim kurumlarımızın stajyer öğrencilerine yardımcı olacağını duyurmak isterim. Bu uygulamalarımız derneğimizi ve yukarıda adı geçen kuruluşları mutlu etmektedir. Emeği geçen herkese derneğim adına teşekkür ederim.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Erakday’dan Bir İlk… hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Eylül 2015 tarihinde saat 10 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erakday’dan Bir İlk… haberi güncellenecektir.

ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  07:02
 • Öğle
  12:12
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:34
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı