Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Er meydanı karıştı

654. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başaltı boyu güreşinde ve sonrasında spora yakışmayan görüntüler yaşandı.

DHA
SON GÜNCELLEME

Tarihi Kırkpınar Güreşleri başaltı güreşlerinde başpehlivanlardan İsmail Balaban'ın kardeşi Turan Balaban, Sinan Kaya ile çeyrek finalde karşı karşıya geldi. Oldukça sert geçen güreşler sırasında Turan Balaban, rakibi Sinan Kaya'ya yumruk attı. Daha sonra çıkan ve antrenörlerin de karıştığı arbede hakem kule heyeti önüne kadar sürdü.

İki tarafın tarafları arasındaki gerginliği çevik kuvvet ekipleri engelledi. Sert tartışmaların yaşandığı kule heyeti önünde Sinan Kaya'nın antrenörü Ahmet Serbest de Turan Balaban'a saldırdı. Polis ekiplerince geniş güvenlik önlemi alınmasının ardından çayırda duran güreşlere devam edildi.Er meydanı karıştı

KIRMIZI KART GÖRDÜ
Hakem kule heyeti kameralarca kaydedilen görüntü kayıtlarının incelenmesinin ardından Balaban'ı kırmızı kartla diskalifiye etti. Hakem kule heyetinden yapılan bilgilendirme anonsunda, "Kule hakemlerimiz Sinan Kaya, Turan Balaban müsabakasında yaşanan olayda Ahmet Serbest'i tedbirli olarak ceza kuruluna sevk etmişlerdir. Pehlivan Turan Balaban'a rakibi Sinan Kaya'ya yumruk attığı için kırmızı kart, Sinan Kaya da maçın galibidir" dedi.

Er meydanı karıştı

Er meydanı karıştı BAŞPEHLİVAN OKULU!


Bunları da Beğenebilirsiniz