« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Epirden 2009 Mersin'de

“Beach Volley 2009” turnuvasının Mersin etabı, Forum Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde oluşturulan yapay plajda sürüyor.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Dün gösteri maçlarıyla başlayan turnuvada Brezilya, Estonya, Yunanistan, Polonya, Sırbistan, Moldova, Romanya ve Bulgaristan'ın yanı sıra Türkiye'den de sporcular boy gösteriyor.

Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi'nde gerçekleştirilen turnuva için kentin değişik noktalarından, yapay plaj oluşturabilmek için 4 kamyonla yaklaşık 120 ton kum taşındı.

Alışveriş merkezine gezinti veya alışveriş için gelen çok sayıda vatandaşın da ilgisini çeken turnuva, oldukça çekişmeli geçiyor. Mersin'in ardından İstanbul, Eskişehir, Gökçeada, Güre, Kuşadası, Küçükkumla, Bursa, Gaziantep, Adana, Lefkoşa ve Zeytinli olmak üzere toplam 11 etapta tamamlanacağı ifade edilen turnuvanın, kentin sosyal yaşantısının yanı sıra tanıtımı açısından da etkili olacağını vurgulanıyor.

18 Ağustos'a kadar sürecek turnuva, bugünkü karşılaşmalarla sürdü.

“ARTIK MERSİN'DE YAPACAK ÇOK ŞEY VAR”

Forum Mersin Alışveriş ve Yaşam Merkezi Genel Müdürü Adem Erol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kuruldukları günden bu yana kentin ekonomik ve sosyal hayatına katkı sağlama gayretinde olduklarını söyledi.

Bu kapsamda her yıl sanattan spora çeşitli branşlarda etkinlikler düzenleyerek, Mersinlilere ve çevre illerde yaşayanlara, farklı bir mekanda değişik zaman geçirme olanağı sunduklarını anlatan Erol, “Forum Mersin'i hizmete açmadan önce bölgemizin bir eksiği vardı ve bunu 'Mersin'de yapacak bir şey yok' diye telaffuz ederlerdi. Ama artık, Mersin'de yapacak çok şey var. Çünkü Forum'a gelen herkes en azından bir sokak çalgıcısının aletinden çıkan ritmleriyle veya açılan bir sergiyle farklılığın tadına ulaşabiliyor” diye konuştu.

Bu etkinlikleri gerçekleştirirken, ticari kaygıları bir yana bıraktıklarını dile getiren Erol, şöyle konuştu: “Çünkü bu etkinlikleri gerçekleştirirken, gerçekten de çok zahmetli işlere girişiyoruz. Mesela dün gösteri maçlarıyla başlayan turnuvaya ev sahipliği yapabilmek için, kentin değişik noktalarından 4 kamyon dolusu yaklaşık 120 ton kum taşıdık. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Mersin'de farklı tatlar yaratmaya devam edeceğiz.”

Turnuvanın sponsorlarından Deulcom International Yönetim Kurulu Başkanı Baybars Altuntaş da spor ile ilgilenenlerin yabancı dile daha yatkın olduğu yönünde gözlemlerinin bulunduğunu vurgulayarak, bu konuda bazı üniversitelerin işbirliğiyle araştırma gerçekleştirdiklerini söyledi.
Eğitim kurumlarının sosyal faaliyetlere de destek vermesi gerektiğine inandıklarını anlatan Altuntaş, bu konuda üzerlerine düşen görevi yerine getirmek istediklerini kaydetti.

Turnuvaya katılan bayanlar ise performanslarıyla da göz dolduruyor.

Boş zamanlarında kent hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladıklarını dile getiren sporcular, başta Erdemli ilçesine bağlı tarihi ve turistik Kızkalesi olmak üzere Mersin'i çok sevdiklerini vurguladılar.

Bunları da Beğenebilirsiniz