« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Epirden 2009 Kuzey Kıbrıs'ta

EPİRDEN 2009 Serisinin 12. Etap Turnuvası Lefkoşa’da yapılıyor…

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

EPİRDEN BEACH VOLLEY ile KKTC VOLEYBOL'un birlikte düzenlediği turnuvaya 6 yabancı takım ve 2 KKTC takımı katılıyor.

GİRNE’de konaklayan ve gündüzleri denizin ve güneşin keyfini çıkan kızlar, geceleri LEFKOŞA’ya geçip, KKTC VOLEYBOL FEDERASYONU’nun hazırladığı muhteşem Plaj Voleybolu Tesislerinde 2 ayrı sahada ter döküyorlar.

İlgi ile izlenen ve kalabalık bir devlet erkanının izlediği maçlarda son dörde kalan takımlar belli oldu. Yarı Finalde kaşı kaşıya gelecek takımlar şöyle :

NAIANA-LUCIANA (BRAZİLYA) / KKTC 1
ZHANNA-VICTORIA (UKRAYNA) / OKSANA-ANNA KRİSTİNA (ESTONYA)
KKTC VOLEYBOL FEDERASYONU’nun başarılı Başkanı ENVER KAYA, EPİRDEN BEACH VOLLEY ile dostluklarının yıllara dayandığını, daha  birlikte bir çok başarılı organizasyona imza atacaklarını ifade etti.

EPİRDEN BEACH VOLLEY kafilesi 28 ağustos gecesi uçakla İzmir üzerinden son final turnuvasının yapılacağı ZEYTİNLİ’ye (AKÇAY) geçecek.

Son gün yapılan maçlarda aşağıdaki neticeler alındı :

BA-POL : 2-0
EST-MOL : 2-1
KKTC 1 – UKR 2 : 2-0
BRA-UKR 2 : 2-0
KKTC 1-MOL : 2-0
KKTC 1-POL : 2-0
EST-KKTC 2 : 2-0
UKR 2-KKTC 2 : 2-0

EPİRDEN 2009’DA FİNAL HEYECANI ZEYTİNLİ’DE

EPİRDEN 2009’da 13. ve son etap 29-30-31 ağustos / 01-02 eylül tarihlerinde Edremit ZEYTİNLİ’de yapılacak.

Geleneksel olarak her yıl seçilen “YILIN PRENSESİ”nin yanı sıra “En İyi”lerin de belli olacağı ve ödül alacağı turnuva 29-30-31 ağustos tarihlerinde oynanacak. 01 ve 02 eylülde de veda maçları yapılacak.

Müsabakalar ZEYTİNLİ Halk Plajında geceleri saat 20.00/24.00 arasında özel olarak hazırlanmış ve aydınlatılmış sahada yapılacak. EPİRDEN BEACH VOLLEY ekibi hummalı bir çalışma içerisinde ZEYTİNLİ’de çalışmalarını sürdürmekte.

Voleybol dünyasından bir çok özel ismin davet edildiği turnuva için görüşlerini bildiren ZEYTİNLİ Belediye Başkanı HASAN

18 YIL… 52 AYRI BELDE… 128 TURNUVA…

Tüm engellemelere, zorluklara göğüs geren, krize aldırmayan, sponsorsuz da bir organizasyonun gerçekleşebileceğini ispat eden, ve tam 18 yıldır bir fiil aralıksız, ülkemizde 52 ayrı beldede tam 128 turnuva organize etme başarısını gösteren EPİRDEN BEACH VOLLEY ve ekibine övgüler yağıyor.

EPİRDEN 2009 Final Turnuvası ZEYTİNLİ’ye Hasan Uğur Epirden Hoca ve ekibine destek vermek için  gitme kararı alan, Voleybol dünyasının seçkin isimlerinin gelen telefon ve maillerin kendisini çok duygulandırdığını ifade eden EPİRDEN Hoca, “Biz sadece kendimize bakıyoruz. Kimseyi rakip görmüyor, kimseyi kıskanmıyoruz. Türk Plaj Voleyboluna hizmet veren herkes bizler için değerlidir. Ama çok yanlışlıklar var… Üstelik koca koca insanların (!) oturdukları yerlerden ürettikleri senaryolar traji-komik… Bunlar bizi sadece üzüyor… Biz işimize bakıyoruz… Az laf, çok iş… prensibimiz…” diye bazı yerlere olgun göndermelerde bulundu.

“PRENSES” KİM OLACAK ?... İŞTE ADAYLAR :

EPİRDEN 2009’da sona yaklaşılırken en çok merak edilen sorulardan biri de “EPİRDEN 2009 PRENSESİ”nin kim olacağı sorusu ?...

İşte kulislerde dolaşan adaylar :

NAIANA,  LUCIANA (BRAZİLYA)
ELIN (NORVEÇ)
EUGENIA (MOLDOVA)
ANNA (POLONYA)
OKSANA, ZHANNA  (UKRAYNA)

EPİRDEN İLE KKTC VOLEYBOL FEDERASYONU ORTAK BİR ÇOK ORGANİZASYON KARARI ALDI

EPİRDEN 2009 LEFKOŞA Etap Turnuvası tüm hızıyla ve heyecanıyla sürerken EPİRDEN BEACH VOLLEY Başkanı GÜLBİN EPİRDEN, Yönetim Kurulu üyesi GÖKHAN SAYGI ile KKTC VOLEYBOL FEDERASYONU Başkanı
ENVER KAYA yaptıkları toplantıda önemli kararlar aldılar. Önümüzdeki dönemde Kuzey Kıbrıs’ta bir çok turnuvayı birlikte yapma kararı alan Başkanlar EPİRDEN 2010 için de tarih saptamasında bulundular. 
Bu arada bu akşam sona erecek olan turnuvanın ardından yarını tatil yaparak geçirecek olan, GÜLBİN EPİRDEN Başkanlığındaki EPİRDEN kafilesi, yarın saat 23.00 uçağıyla İzmir üzerinden ZEYTİNLİ’ye geçecek ve Akçay Tatil Köyü’nde istirahate çekilecek.

EPİRDEN HOCA ORMAN YANGININA KİLİTLENDİ.
HASAN UĞUR EPİRDEN Hoca, bir yandan büyük ilgi gören  Lefkoşa Turnuvasından gelen haberlerle sevinirken, çekirdek kadrosuyla ZEYTİNLİ’de müsabakaların oynanacağı özel sahayı yetiştirmeye çalışıyor. Ancak çıkan orman yangını tüm keyiflerini kaçırmış durumda. Koyu bir çevreci olan EPİRDEN Hocanın ağzını bıçak açmıyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler