İZMİR HABERLERİ

Entrikalı Dolap Komedyası beğenildi

DHA
28.03.2016 - 12:36Son Güncelleme :
DHA

ÇİĞLİ Belediye Tiyatrosu tarafından sahnelenen iki perdelik 'Entrikalı Dolap Komedyası' oyunu tiyatroseverlerden büyük beğeni topladı.

Çiğli Belediye Tiyatrosu tarafından Belediye Konferans Salonu'nda sahnelenen, iyilik ve kötülüğün çeşitli oyunlarla anlatıldığı 'Entrikalı Dolap Komedyası' adlı oyun izleyenlerden büyük alkış topladı. Yazarlığını Yunus Emre Gümüş, yönetmenliğini ise Murat Savaş ve Okan İçgil'in yaptığı ve Çiğlililer'in yoğun ilgi gösterdiği oyun iki gün üst üste sahnelendi. İyi ve kötü karakterli insanların kendi hikayelerini bir dolap etrafında anlatmalarını konu alan oyunu Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, eşi Ergül Arslan, CHP İlçe Başkanı Zeynel Mertoğlu ve ilçe yönetimi ile çok sayıda vatandaş izledi.

Yoğun ilgi gören oyunun bitiminde emeği geçenlere teşekkür ederek çiçek takdim eden Başkan Hasan Arslan, bir toplumun gelişmesini sağlayana ana unsurlardan birinin kültür olduğunu vurgulayarak, bu anlamda tiyatro gibi önemli bir sanat dalını desteklerini söyledi. Belediye tiyatrosunun kısa sürede iyi oyunlara imza attığının altını çizen Başkan Arslan, "Biz 'Çiğli'yi kuzeyin yıldızı yapacağız' dedik bu sadece yatırım anlamanda değil kültür sanatta da olacak. Tiyatrocu arkadaşlarım çok güzel ve içten oynadılar. Kendilerini kutluyorum. İki yıllık süreçte tiyatro etkinliklerimiz çok iyi noktaya geldi. Tüm desteğimiz tiyatroya devam edecek, yeter ki böyle istekle çalışmaya devam etsinler" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Entrikalı Dolap Komedyası beğenildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 12 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Entrikalı Dolap Komedyası beğenildi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı