BOLU HABERLERİ

Ensar Vakfı'na destek bildirisi

DHA
14.04.2016 - 13:13Son Güncelleme : 14.04.2016 - 13:14

YEREL HABERLER BOLU

DHA

Mutlu YUCA/BOLU,(DHA) - BOLU'da, 25 sivil toplum kuruluşu Ensar Vakfı'na destek bildirisi yayınladı.
Aralarında İnsan ve Medeniyet Hareketi, Hayrat Vakfı, Fakir Öğrencilere Yardım Derneği, Milli Türk Talebe Birliği, Sevda Derneği, Evrensel Hafızlar Derneği, Bolu İlahiyat Vakfı, Kartalkaya İzcilik Kulübü, Bolu Yıldırım Beyazıd Vakfı'nın da bulunduğu 25 sivil toplum kuruluşu Ensar Vakfı'na destek bildirisine imza attı. Karaman'daki cinsel istismar olayının ardından Ensar Vakfı'na karşı başlatılan kampanyaya tepki gösterilen bildiride şöyle denildi:
"Karaman'da yaşanan vahim bir olay sebebiyle bazı medya organlarında Ensar Vakfı'nı hedef alan haberler yapılmaktadır. Yaşandığı iddia edilen çirkin hadise bahane edilerek Ensar Vakfı'nın şahsında islami çalışma yapan kurumlar itibarsızlaştırılmak istenmektedir. Ensar Vakfı, yapmış olduğu nitelikli faaliyetlerle bu toprakların insanının gelişimine katkı sağlayan güzide bir kurumdur. Türkiye'nin dört bir yanında sunmuş olduğu vakıf hizmetleriyle öğrencilere burs ve barınma imkanı sağlarken onların akademik ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamaktadır. Bahsi geçen vahim hadisenin Ensar Vakfı'yla irtibatlandırılarak binlerce gönüllüsü olan büyük bir camiayı töhmet altına bırakacak haberler yapılması asla kabul edilemez."
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bolu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bolu ilinden Ensar Vakfı'na destek bildirisi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Nisan 2016 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ensar Vakfı'na destek bildirisi haberi güncellenecektir.

  BOLU NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:37
  • Öğle
   12:56
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:21
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı