Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Enke'nin intiharı Almanya'da şok yarattı

Almanya ve futbol dünyası milli kaleci Robert Enke'nin ölümüyle büyük şok yaşarken, Alman gazeteleri de Hannover 96'nın 32 yaşındaki kalecisi Enke'nin intiharına geniş yer ayırdı.

İHSAN DÖRTKARDEŞ / DHA
SON GÜNCELLEME

Hamburger Morgenpost gazetesi intihara ilişkin yorumuna "Bu nasıl bir trajik sondur böyle" diye başlarken, "Müthiş reaksiyon kabiliyetiyle göz dolduran file bekçisi, 32 yıllık ömrünü bir tren geçidinde sonlandırdı. Bu istemli ölüm bazı soru işaretlerini de beraberinde getirdi. Kaleci, kızının ölümünü kabullenmiş görünüyordu. Enke'nin ağır sağlık sorunları olmasına rağmen, milli takıma geri dönmesi ihtimali yüksekti" ifadelerini yer verdi. Enke'nin intihar etme nedenlerini irdeleyen gazete

"Dışarıdan bakıldığında Bundesliga'nın bir yıldız oyuncusunun daha üzerindeki baskıyla baş edemediği söylenebilir. Bu olay bir zamanlar artan baskı ve yaşadığı depresyon nedeniyle Bayern Münih'ten ayrılan Sebastian Deisler'i hatırlatıyor. Ya da Çek oyuncu Jan Simak'ı. Kendisi Hannover'deki baskıya dayanamayıp alkole sığınmış ve sonra da ülkesine geri dönmüştü. Profesyoneller sirki Bundesliga, Robert Enke'nin ölümü hakkında iyice düşünüp bu trajediye neyin yol açmış olabileceğini sorgulamalıdır" yorumunu yaptı.

İntihara geniş yer ayıran Neue Osnabrücker Gazetesi de, Robert Enke ve eşinin, kızlarını uzun süren hastalık ardından kaybetmeden önce de milli kalecinin sesiz ve sakin bir futbolcu olduğuna dikkat çekerek, "Onu ölüme bu talihsizliğin mi ittiğini bilmiyoruz. Belki de Robert Enke'yi bu sona iten nedenleri asla öğrenemeyeceğiz. Ancak yapabileceğimiz tek şey ölüsüne ve kederli ailesine saygı göstermek, futbol heyecanının abartıldığının ve bu camiada olup bitenlerin farkına varmaktır" diye yazdı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler