« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Enke hastalığı konusunda bana açıldı

Fenerbahçe teknik direktörü Christoph Daum, intihar eden Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Hannover 96'ın ve Alman milli takımının kalecisi Robert Enke'nin kendisine depresyon hastası olduğunu söylediğini belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Daum, “Express” gazetesine verdiği röportajda, “Robert Enke'nin depresyon hastası olduğunu biliyor muydunuz?” şeklindeki bir soruya karşılık, “Evet, bize geldikten iki hafta sonra büroma geldi ve bana açıldı. Ben de 'Robert, sana tam olarak güvendiğim için nerede olursa olsun yardım edeceğim'
diye söyledim. Daha sonra Köln'de bir uzmanı tavsiye ettim” dedi.

Enke'nin Fenerbahçe'de başarısız olmadığını, Fenerbahçe ile çıktığı ilk maçta 3-0 yenildiklerini hatırlatan Daum, “Ben ona 'Robert çok iyi bir kalecisin. Çok iyi bir insansın' dedim. Biz burada kalmasını istiyorduk” şeklinde konuştu.

İstanbul'dan neden ayrıldığı yönündeki bir soruya karşılık ise Daum, “Hiç bir zaman açıklayamayacağım bir şey söyledi. Bu konuda konuşmayacağımıza söz verdik. Bizden ayrıldığında kariyerini sonlandırmasını bekliyordum. Tennerife ile sözleşme imzalaması sürpriz oldu. Daha sonra Hannover'de göründü. Hastalığını yendiği için çok mutlu olmuştum” diye konuştu.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler