« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Enke Fenerbahçe'ye gitmek istemedi

Bir dönem Fenerbahçe forması giyen ve 2009 yılında yaşamına son veren Robert Enke’nin intiharının ardındaki sır perdesi yavaş yavaş aralanıyor.

Koray DURKAL
SON GÜNCELLEME

Enke’ye yakınlığıyla bilinen ve kalecinin yaşadıklarını bir kitapta toplayan yazar Ronnie Reng ilginç açıklamalarda bulundu.

Reng yaptığı açıklamada, “ Enke’den bir telefon geldi ve 3 saat sonra kendini bir trenin önüne atarak hayatına son verdi. Enke yıl boyunca klinikte depresyon tedavisi görmüştü. Onun futbol kariyerinde yaşadıkları bu hale gelmesine neden oldu. Barcelona’ya katılmak için Manchester United ve Roma’nın tekliflerini geri çevirmişti. Nou Camp’ta ona forma şansı tanımadılar ve iki yıl sonra İstanbul’a gönderdiler” ifadelerini kullandı.

Reng, Enke’nin F.Bahçe’ye gitmek istememesine rağmen Barcelona tarafından zorla gönderildiğini belirtirken Enke’nin kendisine, “Taraftarların kulübe ve futbola olan abartılı bağlılıkları yüzünden kendimi oranın dışında hissettim. İstanbul’da derin bir yalnızlık ve üzüntü içinde yaşadım” dediğini iddia etti.

Enke’nin kızının ölümüyle daha da kötü bir döneme girdiğini söyleyen Reng, “Onun depresyona olan eğilimi istenmediğini hissettiği her yerde daha büyük bir boyuta ulaştı. Pek çok futbolcuda bu durum söz konusu ve destek almaktan korkuyorlar. Bunun yerine pek çokları teselliyi alkolde arıyor” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz