Gündem Haberleri

  Enkazdan çıkıp AKUT kurdular

  Hürriyet Haber
  04.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Büyük depremde enkaz altından kurtulan ve zamanında yardım gelmediği için yakınlarını kaybeden gençler, Değirmendere Arama Kurtarma Ekibi kurdu. Gençler, malzemelerinin eksik olduğunu belirterek destek istediler.

  MARMARA depreminde yerle bir olan Gölcük'ün Değirmendere beldesinde oturan ve çoğu enkaz altından çıkan gençler, Değirmendere Arama Kurtarma Ekibi kurdu.

  Kurtarma Ekibi Başkanı Metay Fikri Kolaber, amaçlarının enkaz altındaki olası bir felakette insanlara zamanında yardım eli uzatmak olduğunu ve birçok yakınlarının enkaz altında zamanında kurtarma ekiplerinin gelmediği için hayatını kaybettiğine dikkat çekti. Kolaber, şöyle dedi:

  ‘‘Bu tür ekipler Türkiye'nin her yerinde kurulmalı. Herkes bilinçlendirilmelidir ki bir daha böyle bir felaket başımıza geldiğinde can kaybı daha az olsun. Depremde birçok yakınımız enkaz altında yardım gelmediği için hayatını kaybetti. Biz de kendi çabamızla tesadüfen enkaz altından çıkıp kurtulduk. Daha sonra Değirmendere'deki arkadaşlarla bir araya gelip kurtarma ekibi kurmaya karar verdik. İzmit Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Zonguldak Maden İşçileri ve 112'den sağlık eğitimi aldık. Bir yerde deprem olsa anında gitmeye hazırız. Ancak ekipmanlarımız eksik. Tek isteğimiz bize destek verilsin.’’

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı