« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Enkaz edebiyatı yapma

Süren, G.Saray’ın yaşadığı ekonomik kriz nedeniyle kendisini suçlayan Canaydın’a sert çıktı: Başarısızlıkları örtmeye çalışmak, çaresizliğin ifadesidir.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
GALATASARAY’ın eski başkanlarından Faruk Süren, kulübün şu an içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan kendisini sorumlu tutan başkan Özhan Canaydın’a tepki gösterdi. Radyospor’a konuşan Süren, kendisinin kulüp başkanı olduğu dönemde Canaydın’ın da başkan yardımcılığı görevini yaptığını hatırlatarak, "Canaydın hala enkaz edebiyatı yapıyor! Canaydın göreve gelmeden önce bir dönem başkan yardımcılığımı yaptı, şayet kötü bir şey varsa konuşurken düşünmelidir ki kendi bilgisi dahilindedir!" dedi. Canaydın başkanlığa geldikten sonra kulübün borcunun hızlı bir şekilde arttığını kaydeden Süren, şöyle devam etti:

Canaydın döneminde borç yüzde 187 arttı

"Canaydın’ın 2002’de devraldığı G.Saray’ın borç miktarı ile kendi yayınladığı faaliyet raporlarındaki borç miktarına, elmalarla elmaları yan yana koyup bakarsak, yüzde 187’lik bir artış olduğu görülür.
Sportif başarıları söylemiyorum bile, tüm kamuoyu biliyor zaten. Başarısızlıkları örtmeye çalışmak, çaresizliğin ifadesidir."

Faruk Süren, Jardel
’in satışından doğan zararın, Özhan Canaydın tarafından sürekli gündeme getirildiğinin hatırlatılması üzerine şunları söyledi:

Süper Kupa’yı 11 milyon dolara almaz mısınız?

"Jardel 16 milyon dolara alındı, 5 milyon dolara satıldı. Yani arada 11 milyon dolarlık rakamsal zarar var. Süper Kupa’yı 11 milyon dolara satın almak isteyen olur muydu olmaz mıydı? Canaydın bu konuya girerse transfer edilip oynatılmayan onlarca oyuncudan doğan 30 milyon doların hesabı da sorulur! Kabahati önce kendinde arayacaksın."


Kendi görev süresinde yaptıklarını da anlatan Süren, "40 milyon dolar sermaye girdisi sağladık. Kurduğumuz şirketlerin piyasa değeri 380 milyon YTL’dir. Halkın elinde de 55 milyon YTL’lik hisse var... Böyle bir tablo varken geçmişi eleştirmek akılcılıktan uzak bir davranış" dedi.

Fenerbahçeliler’den G.Saray’a yardım

KONYA Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Bülent Kaşdoğan, ekonomik darboğazdaki Galatasaray’a 5 bin YTL göndereceklerini belirtti. Adnan Polat’ın başlattığı yardım kampanyasını takdirle karşıladıklarını belirten Kaşdoğan, "G.Saray ezeli rakibimiz. Ancak bu tatlı rekabet olmadan, Galatasaray’sız bir ligin tadının olacağını düşünmüyoruz. Sosyal yardımlarıyla tanınan bir dernek olarak ekonomik açıdan zor durumdaki G.Saray’a 5 bin YTL göndereceğiz" dedi. Kaşdoğan, bu yardımın, G.Saraylılarda tepkilere neden olup olmayacağının sorusuna, "Bunda samimiyiz ve bağışı yürekten yapıyoruz. G.Saray ekonomik durumunu düzeltirse, yaptığımız bu bağışı Anadolu’da bir okula gönderebilir" yanıtını verdi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz