GeriSpor Enkaz bıraktı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Enkaz bıraktı

Jarabinsky’nin Göztepe’ye faydasından çok zararı dokundu

Büyük umutlarla göreve getirilen Çek teknik patron, Göztepe'yi 17 yıl sonra çıktığı 1.Lig'de düşme potasında bırakırken, çok istikrarsız bir tablo çizdi.

Sadece 4 galibiyet Sezon başında ‘‘Göztepe'nin en iyi transferi'' olarak değerlendirilen, ancak daha sonra şimşekleri üzerine çeken Jarabinsky, sarı-kırmızılı kulüpten zayıflarla dolu bir karneyle ayrıldı. Göztepe, 18 haftada 4 galibiyet, 5 beraberlik ve 9 yenilgiyle düşme potasına girerken; 17 yıl sonra döndüğü 1.Lig'de sergilediği performansla hayal kırıklığı yarattı.

Sevgi ve güven Jarabinsky, transferde kendisine verilen tam yetkiyi de iyi kullanamadı. Kızılcahamam kampı öncesi ve sonrasında iki ayrı operasyon yapan, ligin başlamasına kısa bir süre kala kadrosunu oluşturabilen Göztepe, huzurlu bir ortamda çalışamadı. Göztepe'ye çağdışı bir futbol oynatan Çek teknik patron, aşırı sert kişiliğiyle futbolcuların sevgi ve güvenini kaybetti.

Yoğun trafik Kendi getirdiği futbolcuların bile ipini çeken Jarabinsky, çifte standartlarıyla tepki topladı. Yabancı transferinde fena çuvallayan, ‘‘Kiralığa karşıyım'' demesine rağmen Göztepe'yi kiralık oyuncularla dolduran Jarabinsky, ‘‘Denize düşen yılana sarılır'' misali transferin son günlerinde yedi takviye daha yaptırarak kadroyu üçüncü kez yeniledi.

YAZ-BOZ TAHTASI

GİDENLER: Hasan, Metin, Aykut, Ali Nail, Nail, Volkan, Günal, Ahmet, İbrahim, Ramazan, Bahadır, Levent, Engin, Ergül (Kiralık oynayan Ceyhun, Atilla, Mustafa Özsöğüt kulüplerine döndü)

GELENLER: Burhanettin, Taner, Salih, Atilla, Bülent Üçüncü, B.Burak, Aldama, Fernandez, Ludek, Kingson, Kubilay, Bülent Uygun, Tayfun, Ereyahi, Ümit, Abdullah

GELİP, GİDENLER: Pollen, Rogerio, Bünyamin

KADRO DIŞI: Kurthan

KARNESİ ZAYIF

İÇ SAHA: Göztepe: 0-Kocaeli: 0, Göztepe: 2-İstanbul: 0, Göztepe: 1-Trabzon: 1, Göztepe: 0-Adana: 1, Göztepe: 1-Antalya: 2, Göztepe: 0-F.Bahçe: 0, Göztepe: 3-G.Birliği 2, Göztepe: 2-Denizli: 4

DIŞ SAHA: Altay: 0-Göztepe: 0, G.Antep: 2-Göztepe: 1, Ankaragücü: 1-Göztepe: 2, G.Saray: 2-Göztepe: 0, Bursa: 1-Göztepe: 2, Samsun: 4-Göztepe: 0, Erzurum: 0-Göztepe: 0, Beşiktaş: 2-Göztepe: 1, Kocaeli: 2-Göztepe: 0, Vanspor: 1-Göztepe: 0

Yorumları Göster
Yorumları Gizle