« Hürriyet.com.tr
MENÜ

ENKA Spor geleceğin yıldızlarını arıyor

Türk atletizminin lokomotif kulüplerinden olan ENKA Spor, atletizm ve teniste geleceğin yıldız sporcularını yetiştirmek için kolları sıvadı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kulüp, gelecekte uluslararası arenada başarı elde edebilecek yeni yetenekleri seçerek Türk sporuna kazandıracak. Türk atletizm ve tenisinde başarılı sporcuları bünyesinde bulunduran ENKA, teniste 6-10, atletizmde 9-14 yaş arası çocuklar arasından yetenek seçimi yapacak.

Konuyla ilgili kulüp spor koordinatörü Ayşegul Baklacı, “Atletizm ve teniste uluslararası standartlardaki tesislerimiz ve deneyimli antrenörlerle geleceğin şampiyonlarını yetiştireceğiz” dedi.

Uluslararası standartlarda eğitim veren Club İstanbul Enka Uluslararası Tenis Akademisi için seçmelerin 15 Eylül Cumartesi günü yapılacağını belirten Baklacı, “Çocukların yaş ve performanslarına uygun eğitim programları uygulanan okulumuzda, eğitim programlarının oluşturulması için Prof. Dr. Turgay Biçer danışmanlık hizmeti veriyor. Aynı zamanda ailelere yönelik eğitim programlarıyla hem çocuklar hem aileleri tenis konusunda bilinçlendiriyoruz. Oyuncuların daha sağlıklı şartlarda çalışmalarına olanak sağlayan balon kortlarda oyuncular ve izleyiciler olumsuz hava koşullarından etkilenmiyor” diye konuştu.

Tenis dünyasının önemli ekollerinden biri olan Avustralya ekolünü benimsediklerini ve deneyimli antrenörler eşliğinde başarılı sporcular yetiştirdiklerini anlatan Baklacı, “Dünya bayanlar sıralamasında 184. olan milli tenisçi Çağla Büyükakçay, 362. olan Melis Sezer, 417. olan Başak Eraydın ve Dünya gençler sıralamasında 68. olan İpek Soylu gibi üst düzey tenisçilerimiz var” dedi.

Atletizmde ise seçmelerin 29 Eylül Cumartesi günü yapılacağını ifade eden Baklacı, ENKA'nın Uluslararası Atletizm Federasyonları Birliği, Avrupa Atletizm Birliği ve Türkiye Atletizm Federasyonu kuralları çerçevesinde yarışma hedefli atlet yetiştiren bir kurum olduğunu kaydetti.

2008 Pekin Olimpiyatları'nda Elvan Abeylegesse ile kazandıkları 2 gümüş madalyanın yanında, 2012 Londra Olimpiyatları'nda 16 atletle, atletizmde en fazla sayıda sporcu gönderen kulüp olduklarını ifade eden Baklacı, çocuklarını seçmelere getirmek isteyen ailelerin kulübün resmi internet sitesinden bilgi alabileceklerini sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler