Gündem Haberleri

  Enişteyi DNA'dan önce halının tüyü tutuklattı

  Neşet KARADAĞ- Fatih KARAÇALI, DHA
  18.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bıçaklanarak öldürülen 13 yaşındaki Sultan Gümüş'ün eniştesi A.D. olay yerindeki halı tüyünün ceketinin üstünde çıkması üzerine tutuklandı. A.D. 'Cinsel tacizde bulunmadım, cinayet işlemedim, suçsuzum' dedi.

  ADANA’da evinde elleri çamaşır ipiyle, ağzı ise eşarpla bağlı halde bıçaklanarak öldürülmüş bulunan 13 yaşındaki Sultan Gümüş'ün katil zanlısı 29 yaşındaki eniştesi A.D. tutuklandı. Eniştenin daha önce de küçük kıza cinsel tacizde bulunduğu iddia edilmişti.

  Olay yerindeki halının tüyünün ceketinin üzerinde bulunması ve bazı deliller dikkate alınarak tutuklanan A.D., suçsuz olduğunu savundu.

  Adana nöbetçi 4’üncü Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki ifadesinde baldızı Sultan’ı öldürmediğini, olay saatinde işyerinde olduğunu öne süren A.D., şöyle dedi:

  SUÇSUZUM /images/100/0x0/55eb2b45f018fbb8f8afcb68

  "Eşim telefon açtığında baldızımın öldürüldüğünü öğrendim. Eşimle birlikte daha sonra olay yerine gittim. Ben kendisine daha önce de cinsel tacizde bulunmadım. Kayınbiraderim askerde olduğu için 3 yıl kayınvalidemin evinde kalmıştık. Kayınbiraderim askerden dönünce başka bir eve taşındık. Bu süre zarfında baldızım Sultan benim oğlum Emircan’ı çok seviyordu. Bizim evlerinden ayrılmamıza kızıp bana bu iftirada bulunmuş olabilir. Ben kendisine cinsel tacizde bulunmadım."

  HALI BİZDE DE VAR

  A.D., olay yerindeki halının tüylerinin ceketinin üzerinde bulunduğu hatırlatılıp, tüylerin cekete nasıl bulaştığı sorulduğunda, "Aynı halıdan bizim evde de var. Ceketimi işten geldiğimde bazen halının üzerine bırakıyorum. Oradan bulaşmış olabilir. Ayrıca, olay yerine gittiğimde de olay yerine giren berber ve bazı kişilerle kucaklaşmıştım, onlardan da bulaşmış olabilir" diye kendini savundu. Mahkeme hákimi, ceketindeki halı tüyleri ve diğer başka deliller bulunduğunu da değerlendirerek, A.D.’nin cinayet suçundan tutuklanmasına karar verdi.

  Tacizden 18 yıl hapsi isteniyor

  KATİL zanlısı A.D., Sultan Gümüş'e cinsel taciz iddiasıyla da yargılanacak. A.D., 19 Nisan’da hakim karşısına çıkacak. Sultan Gümüş’ün evli diğer ablası Z.İ., enişteleri A.D.’nin kızkardeşine tacizde bulunduğu iddiasıyla 16 Aralık 2005’te savcılığa suç duyurusunda bulunmuş, 3 Ocak 2006’da ise kardeşinin kendisine yalan söylediğini bildirdiğini belirterek şikayetinden vazgeçmişti. A.D., tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Cumhuriyet Savcısı Levent Budak, A.D. hakkında ’Çocuğa cinsel istismar’ suçundan TCK’nın 103’üncü maddesi 1, 3 ve 4’üncü fıkralarına göre dava açtı. Adana 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak olan A.D.’nin 6 yıldan 18 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması istendi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı