Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Enis Sülün ANAP'tan istifa etti

  Hürriyet Haber
  06 Kasım 2001 - 16:08Son Güncelleme : 06 Kasım 2001 - 16:08

  ANAP Tekirdağ Milletvekili Enis Sülün, partisinden istifa etti. Son dönemdeki istifalarla Meclis'teki dördüncü parti konumuna gerileyen ANAP'ın sandalye sayısı 79'a düştü.

  ANAP'tan istifa eden Tekirdağ Milletvekili Enis Sülün, ''Günlük hesaplarla geleceği yitirdik. Halkın güvenini yitirdik'' dedi.

  ANAP Kontenjanından TBMM İdare Amiri de olan Sülün,  partisinden istifa nedenini anlatmak için düzenlediği basın toplantısında, ANAP'ın bugün geldiği noktanın, ''Özal misyonu''na yakışmadığını öne sürdü.

  HALKIN GÜVENİNİ KAYBETTİK

  ''Günlük hesaplarla geleceği yitirdik. Halkın güvenini kaybettik''diyen Sülün, ''Nerede Özal'ın fertlerin teşebbüs gücünü öne çıkartan anlayışı, nerede bugünkü Anavatan Partisi...? Biz geçmişimizle de tersdüştük. Yani kısacası, bu hükümette ve iktidarda kalabilmek uğruna siyasi ilkelerimizden taviz verdik'' diye konuştu.

  Türkiye'nin daha karanlık günlere gittiğini öne süren Sülün, istifasını, ''Kendi adıma, inandığım ilkeler adına bu vebali yüklenmemek için hür irademle karar vermek durumundayım. Ben iktidar ve ikbal peşinde değil, hizmete talibim'' diye açıkladı.

  Sülün'ün basın toplantısına katılan İl Başkanı Adnan Argan, Marmara Ereğlisi İlçesi Belediye Başkanı İbrahim Uyan, Yeniçiftlik Beldesi Belediye Başkanı Lütfü Kurt, Sultanköy Beldesi Belediye Başkanı Fehmi Duman, ANAP Malkara İlçe Başkanı Yusuf Eker ve Marmara Ereğlisi İlçe Başkanı Murtaza Dede de ANAP'tan istifa ettiğini açıkladı.

  Sülün'ün istifasıyla ANAP'ın TBMM'deki sandalye sayısı 79'a düşerken, bağımsızların sayısı 22'ye çıktı. TBMM'deki dağılım şöyle değişti:

  DSP 131
  MHP127
  ANAP79
  DYP 82
  AKP 52
  SP 48
  BAĞ.22
  BOŞ 9
  TOPLAM550


    

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı