GeriFutbol Engin neden GS ve FB'yi reddetti
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engin neden GS ve FB'yi reddetti

Engin neden GS ve FB'yi reddetti
refid:12264786 ilişkili resim dosyası

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin tekliflerini kabul etmedi, Trabzonspor'u tercih etti.

Bordo mavili takımın yıldız adayı Engin Baytar, Radyospor'da Özgür Sancar'la Haber Özel Programı'nda açıkladı: "Sezon başında Galatasaray ve Fenerbahçe çok ciddi tekliflerle geldiler. Ama ben kendi şehrimin takımını tercih ettim, daha da önemlisi Trabzonspor'un 26 yıllık şampiyonluk hasretine son vermek gerekiyordu. Bu nedenle Trabzonspor'dayım" dedi.

İşte Engin Baytar'ın samimi açıklamaları:

26 YILLIK HASRETE SON VERECEĞİZ

Tek düşüncemiz şampiyon olabilmek. Ama sezonun çok başındayız, o nedenle kesin konuşamayız. Ama benim inancım tam. Olağanüstü sorunlar yaşamazsak şampiyon oluruz. Bir Trabzonlu olarak şampiyonluğu en çok isteyenlerden biri benim…

GALATASARAY VE FENERBAHÇE'Yİ NEDEN KABUL ETMEDİ

Sezon başında Galatasaray ve Fenerbahçe'den transfer teklifi aldım. Trabzonspor'un 26 yıllık hasretini bitirmek arzusu seçimimi etkiledi. Tabii Trabzonlu olmam ve Trabzon'da kendimi futbola daha çok verebileceğimi düşünmem kararımı etkiledi. İsteseydim Galatasaray'a ya da Fenerbahçe'ye gidebilirdim. Gitmediğim için hiçbir pişmanlık duymuyorum. Kararımın doğru olduğuna inanıyorum.

FARKLI POZİSYONLARDA OYNUYOR OLMAK AVANTAJ

Farklı pozisyonlarda oynayabilmek her zaman avantajdır. Bu durum rakiplerimizi de zorluyor. Ayrıca takımımıza da dinamizm katıyor. Dolayısıyla iki ayağımı da kullanıyor olmam ve her iki kanatta da görev yapabilmem benim için büyük bir kazanım…

EN BÜYÜK AVANTAJ HUGO BROSS

Benim için bir diğer avantaj Hugo Bross'la çalışıyor olmak. Ben de altyapımı yurtdışında aldım. Teknik direktörümüzün de yurtdışından gelmesi benim için büyük bir avantaj. Bross'un ne istediğini çok daha iyi biliyorum.Yurtdışında futbola başladığım için Avrupalı teknik adamların yaklaşımını çabuk anlıyorum.

HEDEF ŞAMPİYONLUK VE A MİLLİ TAKIM

İlk hedefim Trabzonspor'da oynamaktı. Şimdiki hedefim takımımızın şampiyonluğu. Sonraki hedefim ise A milli Takım'a yükselmek. Kısa sürede milli takım teknik direktörümüz Fatih Terim'in gözüne gireceğimi düşünüyorum.

GABRİC BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK

Gabric, çok kısa bir süredir aramızda, ama uyumlu bir yapıya sahip olduğunu gördüm. Yetenekleri tartışılmaz. Çok iyi bir sol ayağı var. Bunu ilk antrenmanda gösterdi. Takımı içi rekabetin artması açısından da Gabric'in gelmesi çok iyi oldu. Çünkü rekabet başarıyı getirir. Önemli olan kimin oynadığı değil, Trabzonspor'un başarısıdır. Ben Gabric transferini böyle değerlendiriyorum. Eminim takımımıza çok katkı sağlayacak.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle