« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Engin Kratzer: Kimler geldi kimler geçti

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Engin KRATZER

51 yıllık geçmişi olan TED Open Uluslararası Tenis Turnuvası'nda Nastase'ler, Emerson'lar ve Ayala'lar gibi dünyanın en iyi tenisçileri mücadele etti.70'li yıllarda TED Open'a katılan defalarca Wimbledon ve Roland Garros şampiyonu olan ünlü Çek tenisçi Jan Kodes ile İstanbul'da görüştüm.

Kendisi TED Open'ın halen organize edildiğine inanamadı ve şöyle yorumladı: ‘‘Bu ülkeniz ve kulübünüz için inanılmaz bir başarıdır. Bütün dünyayı gezdim, Grand Slam'lerin dışında çok az turnuva ayakta kalıp geleneklerini sürdürebiliyor. Çoğu turnuva sponsorluktan iptal ediliyor.

Sponsorluktan söz açılmışken, bu sene TED Open'a ikinci defa ana sponsor olan Volkswagen'e ne kadar teşekkür etsek azdır. Doğuş Otomotiv'in üst düzey yöneticileri, bu yıl ekonomik kriz var bahanesi ile ‘‘Sponsorluk yapamıyoruz’’ diyebiliyorlar. Ancak sporu seven bu çağdaş yönetici grubu TED Open'ı sonuna kadar destekleyeceğiz kararını alıp, Volkswagen TED Open'ı 2000 yılında daha büyük bir organizasyon haline getirmeyi şimdiden planlamaktadırlar.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler