Spor Engin Kratzer: Güle güle Toker hoş geldin Kumova
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engin Kratzer: Güle güle Toker hoş geldin Kumova

YEREL HABERLER ENGİN KRATZER: GÜLE GÜLE TOKER HOŞ GELDİN KUMOVA

Engin KRATZER

OLİMPİYAT sonrası yapılan seçimlerde bütün federasyon başkanları ile birlikte Tenis Federasyonu Başkanı da değişti. Şadi Toker ‘‘Benden buraya kadar’’ diyerek veda ederken Azmi Kumova ‘‘Bir hamle daha’’ sloganıyla yeni TTF Başkanı olarak göreve başladı.

Önce Sayın Toker'e bugüne kadar tenisimize verdiği hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Geride bıraktığımız süreçte Türk tenisi, kendi çapında önemli sayılması gereken başarılar elde etti. Özetle, Bayan Milli Takımımız, Akdeniz Oyunları'nda bronz madalya kazandı. Federation Cup'ta grup birincisi olarak birinci kümeye yükseldi. Erkek takımımız, Davis Kupası'nda Afrika-Avrupa zonunda grup birincisi olarak Afrika çukurundan çıktı ve iki yıldır bu kümede kalmayı başardı. Kızlarda ve erkeklerde Satellite turnuvalarında bireysel şampiyonluklar elde ettik. En önemlisi, genç yaş kuşaklarında milli takımlarımızın ve tenisçilerimizin küçümsenmeyecek başarıları oldu. İki Türk gencinin uluslararası bir turnuvada finali oynadığını gördük.

ATEŞTEN GÖMLEK GİBİ

Bugün ‘‘Hoş geldiniz’’ dediğimiz yeni başkan Azmi Kumova'nın en belirgin özelliği, geçtiğimiz federasyon döneminde genç milli takımlardan sorumlu üye olarak görev yapması idi. Ve öyle ümit ediyoruz ki, geleceğin genç Türk tenisçilerinin çok iyi yetişmesini gören anlayışı başkanlık döneminde daha etkili ve çok daha yararlı olacaktır.

Ülkemizde Tenis Federasyonu Başkanlığı zordur. Adeta ateşten bir gömlek giymeye benzer. Maddi olanakları az. İstenilen etkinlikler çoktur. Beklentiler ölçüsünde eleştiriler alması da kaçınılmazdır. Yeni başkana ve yeni federasyona başarılar dilerken, federasyonla kulüpler arasında olumlu bir işbirliğinin gelişmesini de temenni ediyoruz.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle