« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Engin Kratzer: Başarabiliriz...

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Engin KRATZER

Tenis Milli Takımımız, Davis Kupası'nda Yugoslavya ile oynuyor. TED Kulübü 9 nolu merkez kortunda bugün saat 13.00'dan itibaren iki tek maçı ile başlayacak olan seri, cumartesi günü sadece çift maçı ile devam edecek, pazar günü ise son iki tek maçı ile neticelenecek.

Maçların en büyük özelliği, ‘‘Grand Slam’’ turnuvalarında olduğu gibi beş set üzerinden oynanması. Bu maçı kazanırsak ikinci ligde kalıyoruz. Kaybedersek Afrika çukuruna düşeceğiz.

EVSAHİBİ AVANTAJI

Yugoslavlar'ın bir numarası ATP dünya sıralamasında ilk 300'ün içinde. Bizim bir numaramız Erhan Oral 535. sırada. Takımların diğer oyuncularının sıralamaları birkaç puan fark ile aynı. Bu sıralamaların belki ferdi turnuvalarda önemi olabilir. Fakat takım karşılaşmalarında hiçbir şey ifade etmiyor. Anlatmak istediğim şu; Erhan Oral, Barış Ergün, Efe Üstündağ, Mustafa Askara'dan kurulu ekibimiz evsahibi avantajlarını (Kort zemini, seyirci, hava şartları vs.) iyi kullanır ve çok güvendiğimiz antrenör Alaaddin Karagöz'ün de yerinde müdahaleleriyle biz bu müsabakayı kazanırız.

ITF Uluslararası Tenis Federasyonu patronajında olan Davis Cup organizasyonları bu sene dünya çapında 100'üncü yılını kutluyor. 132 ülkenin katıldığı Davis Cup, olimpiyatlardan sonra en çok ülke katılımı olan organizasyon haline gelmiştir. Bu hafta sonu Paris'de (Kapalı kortta) Fransa- Brezilya, Bostan'da Amerika- Avustralya, Moskova'da Rusya- Slovakya ve Brüksel'de Belçika- İsviçre karşılaşmaları oynanacak.

ITF, Türkiye- Yugoslavya maçına politik yönden çok büyük önem verdiği için Davis Cup'un en üst düzeydeki profosyenel idarecisini Thomas Halberg'i gözlemci olarak İstanbul'a gönderdi. Turnuvanın baş hakemli ise Macar Laszlo Nyırc.
Bunları da Beğenebilirsiniz