« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Engin Kradzer: Volkswagen TED-Open'ı sahiplenelim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Engin KRATZER

Geçen gün Princess Oteli'nde Volkswagen- TED Open'ın basın toplantısının soru ve cevap bölümünde medya mensuplarından bir arkadaş, Doğuş Otomotiv Genel Müdürü Arif Cengiz'e 3 senedir ana sponsorluğunu yaptıkları TED-Open'a yazılı ve görsel medyanın yeterince ilgi gösterip göstermediğini sordu. Genel Müdür Cengiz'in cevabı ise şöyle oldu:

‘‘Biz Doğuş Otomotiv olarak 3 senedir bu turnuvanın ana sponsorluğunu yapmaktayız. Doğuş Otomotiv olarak biz ve birkaç TED'li yönetici ile bu turnuvayı ülkemizdeki bütün ekonomik krizlere rağmen ayakta tutmaya çalışıyoruz. Bizler bu turnuvanın medya tarafından yeterince sahiplenilmediği düşüncesindeyiz. Burada arzu edilen, medyanın sadece skorları vermesinden ziyade, dünyanın sayılı tenisçilerinin katıldığı bu turnuva hakkında tenis izleyicisine daha bilgilendirici ve özendirici olmalarıdır.

Diğer bütün ülkelerde olduğu gibi müsabakalara gönderilen basın mensubunun futbolda ve basketbolda olduğu gibi tenis hakkında da branşlaşmış bir kişinin olması gerektiğidir. Böylelikle bu turnuva tenis hakkında bilgisi olmayan insanların dahi ilgisini çekecek yorumlarla basında yer almalıdır.’’

TURNUVA NOTLARI

Bu sene Ivaniseviç'i, Krajciek'i, Rios'u yenenler Avustralya Açık Tenis Turnuvası'nda yarı final oynayan tenisçileri Volkswagen- TED Open'da izleyebilirsiniz.

Türkiye'nin en iyi veteranları 2.Fehmi Kızıl anısına değişik yaş kategorilerinde oynadıkları maçlar ile Volkswagen- TED Open'a hafta boyunca ayrı bir heyecan katıyor.

Cumartesi günü Fehmi Kızıl Turnuvası'nın finalleri oynanacak. Pazar günkü Volkswagen- TED Open tekler finali saat 13.00'te başlayacak, müteakiben çiftler finali oynanacak. Buna müteakip Veteran Turnuvası ödülleri ve seyirciler arasında Polo otomobil çekilişi yapılacak. Final gününe kadar giriş bedavadır. Polo çekilişi yapılacak olan pazar günü davetiyesi olmayan seyircilere üzerinde çekiliş numarası olan biletleri satın alarak maçları izleyecek ve çekilişe katılacaklardır.
Bunları da Beğenebilirsiniz