GeriFutbol Engin Korukır ve ekibi istifa etti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engin Korukır ve ekibi istifa etti

TFF 2. Lig 1. Klasman ekibi Sakaryaspor'un teknik direktörü Engin Korukır, takımının iki günden beri antrenmanlara çıkmaması nedeniyle ekibiyle birlikte istifa ettiğini açıkladı.

Korukır, Rüstemler Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, ilk andan beri büyük bir arzuyla görev yaptıkları Sakaryaspor'dan ekibiyle birlikte ayrıldığını söyledi.

Bir takımda maddi ve manevi her türlü sıkıntının olabileceğini ifade eden Korukır, şöyle konuştu: “İşi maneviyattan maddiyata dökersen, bunun akabinde de çok haysiyetli formanı terletmezsen, önündeki iki önemli maçtan önce böyle sıkıntıya girersen, teknik adam olarak futbolcu kardeşlerimi antrenmanlara çıkartamıyorsam... Bu nedenle görevi bırakma kararı aldık. Yönetim kurulu üyelerinin uzun ısrar ve telkinlerine rağmen. İki günden beri eşofmanları giydik, takımın antrenmanlara çıkmasını bekliyoruz. Futbolcu kardeşlerimiz antrenmanlara çıkmama kararı almışlar. Bu kararın ne kadar sağlıklı ya da ne kadar sağlıksız olduğu kararını kendileri vereceklerdir diye düşünüyorum.”

Futbol hayatında ilk defa takımının antrenmanlara çıkmamasıyla karşı karşıya kaldığını ve nedenini anlayamadığını kaydeden Korukır, “Tepkinin bir boyutu vardır, böyle dile getirilmez. Bana göre maneviyat maddiyattan çok daha önemlidir. Niye böyle bir karar aldım? Çünkü çok rahat ve müsterihim. Geldiğimde sonuncu olan takım bugün sondan beşinci. İki gündür antrenmanlara çıkmayan futbolcu topluluğuna ben ne anlatacağım?” diye konuştu. Korukır'ın ekibinde antrenörler Ahmet Şinasi Aydın, Faruk Sarman, Necati Uzun ve Turan Kaynar yer alıyordu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle