« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Engin Baytar'ın geri dönüşü yattı

Yeşil sahalardaki agresif davranışları Baytar’ın peşini bırakmıyor.Kadroda sorunlu futbolcu istemeyen futbol genel direktörü Ünal Karaman, Karadeniz temsilcisine yeniden dönme ihtimali gündeme gelen Engin’i veto etti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

SON günlerde Trabzonspor’a yeniden dönmesi konuşulan Engin Baytar’ın bordo mavili formayı giyme ihtimali düşük. Baytar, yeni futbol direktörü Ünal Karaman’a takıldı. Ünal Karaman’dan önce futbol direktörlüğü için teklif götürülen ancak son anda anlaşma sağlanamayan Fatih Tekke’nin ön görüşmelerini yaptığı ve bordo mavili ekibe yeniden dönmesinin yolunu açtığı Engin Baytar, yeni futbol direktörünün muhalefetiyle karşılaştı.
Şenol Güneş döneminde Karaman, daha önce yardımcı hocalığını yaptığı Engin Baytar’ı yeni yapıda görmeyi istemiyor.

SORUNLU FUTBOLCU İSTEMİYOR

2009-2012 arasında Trabzonspor forması giyen ve geçen sezon Galatasaray’a transfer olan Engin Baytar’ın Karadeniz’e dönüş olanağının zayıf olduğu öğrenildi. Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman’ın takımda sorunlu futbolcu istemediği ve bu nedenle de Engin Baytar’a sıcak bakmadığı öğrenildi. Baytar, geçen sezon başında Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa finalinde hakem Cüneyt Çakır’ın boğazına sarıldığı için 11 maç ceza almış ve takımında çok fazla forma şansı bulamamıştı.

SADECE 10 MAÇTA FORMA GİYDİ

AGRESİF yapısıyla oyundan atılma riski çok fazla olan Engin Baytar’a Galatasaray’daki ilk sezonunda çok güvenen ve formayı esirgemeyen Fatih Terim, geride bıraktığımız sezonda ise Engin Baytar’a 7’si Süper Lig olmak üzere sadece 10 maçta forma verdi. Baytar, ligde sadece iki maçta ilk 11’de sahaya çıkarken bir kez Süper Kupa’da, iki kez Türkiye Kupası’nda ve bir kez de Şampiyonlar Ligi’nde forma giyme şansı buldu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler