GeriFutbol Engin Baytar'a 11 maç ceza
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  245
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Engin Baytar'a 11 maç ceza

Engin Baytar'a 11 maç ceza
refid:21244970 ilişkili resim dosyası

PFDK, TFF Süper Kupa maçında hakem Cüneyt Çakır'a fiziki müdahalede bulunan Galatasaraylı Engin Baytar'a 11 maç ceza verdi.

12 Ağustos tarihinde Erzurum'da Fenerbahçe ile oynanan Süper Kupa maçında kırmızı kart gördükten sonra hakem Cüneyt Çakır'a fiziki müdahalede bulunan Galatasaray futbolcusu Engin Baytar'a rekor ceza geldi.

PFDK, Galatasaray Kulübü'ne ve Fenerbahçe teknik direktörü Aykut Kocaman'a para cezası, Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener'e ise 21 gün hak mahrumiyeti  verdi.

İKİNCİ BÜYÜK CEZA

2006-2007 sezonunda Manisaspor forması giyen Bülent Ataman Cüneyt Çakır'a fiziki müdahalede bulunduğu için aynı Engin Baytar gibi rekor bir ceza almıştı.

Ataman Manisaspor'un Sakarya ile oynadığı maçta hakem Cüneyt Çakır'a müdahelede bulunması nedeniyle PFDK tarafından 20 maç ceza verilmiş olsa da Tahkim Kurulu tarafından Manisasporlu kalecinin cezası 12 maça indirilmişti.

ENGİN'E BİR DARBE DE KULÜBÜNDEN

Galatasaraylı Engin Baytar'a bir şok haber de sarı kırmızılı kulübünden geldi.

11 maç ceza alan Baytar, çıkamadığı her maçın parası olan 165 bin Euro cezayı Galatasaray Kulübü'nden alacak.

Engin Baytar, sarı-kırmızılı kulüpten 400 bin Euro garanti, 15 bin Euro da maç başı ücret alıyor.

"TAHKİME BAŞVURACAĞIZ"

Galatasaraylı Yönetici Abdurrahim Albayrak, Engin Baytar'a verilen ceza ile ilgili "Hatalı olduğunu kabul ediyoruz ancak 11 maç gerçekten çok. Cezanın itirazı için Tahkim Kurulu'na başvuracağız" dedi.

"CENTİLMENLİK DIŞI HAREKET VAR AMA DARP YOK"

ENGİN BAYTAR’IN CEZASINI SPOR OTORİTELERİ YORUMLADI


İŞTE PFDK'NIN AÇIKLAMASI

PFDK tarafından yapılan açıklama şöyle:

"Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 16.08.2012 tarih ve 2 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.
1- GALATASARAY A.Ş.'nin, 12.08.2012 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Süper Kupa müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 75.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. hakkında, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan ihlalin unsurları oluşmadığından CEZA TAYİNİNE YER OLMADIĞINA,

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. sporcusu ENGİN BAYTAR'ın, müsabaka hakemlerine ve taraftarlara yönelik sportmenliğe aykırı hareketi ve ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik saldırısı nedeniyle takdiren 11 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 20.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

2- FENERBAHÇE A.Ş.'nin, 12.08.2012 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş. - FENERBAHÇE A.Ş. Süper Kupa müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 15.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

Aynı müsabakada FENERBAHÇE A.Ş. teknik sorumlusu AYKUT KOCAMAN'ın, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle takdiren 10.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

3- TRABZONSPOR A.Ş.'nin, 13.08.2012 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yer alan sportmenliğe aykırı açıklamalar nedeniyle takdiren 50.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş. başkanı SADRİ ŞENER'in, 13.08.2012 tarihinde kulüp resmi internet sitesinde yer alan sportmenliğe aykırı açıklamalar ve sonraki benzer açıklamaları nedeniyle takdiren 21 GÜN HAK MAHRUMİYETİ ve 15.000-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)

Karar verilmiştir.

Halit Fahri GÜLTEKİN
PFDK Başkanı"


ENGİN BAYTAR CÜNEYT ÇAKIR'A SALDIRDI

"CÜNEYT ÇAKIR FUTBOLCUYU GERİYOR" 

ENGİN BAYTAR'IN ANALİZİ - FOTO ANALİZ

OLAYLARIN ADAMI ENGİN BAYTAR


Yorumları Göster
Yorumları Gizle