DENİZLİ HABERLERİ

Engelsiz Yaşam Merkezi'nin tahsisine ilişkin tartışma

AA / Mustafa Dermencioğlu
22.01.2015 - 20:15Son Güncelleme :

- Denizli'de zihinsel engelliler için "Engelsiz Yaşam Merkezi" yapılmak üzere temeli atılan binanın Ruhsal Hastalıklar Bakım Merkezine dönüştürüleceğini iddia eden aileler tepki gösterdi - Aileler adına konuşan Öner: "Engelsiz Yaşam Merkezi bizim için hayati önem taşıyordu, yanlıştan bir an önce dönülsün"

YEREL HABERLER DENİZLİ

AA / Mustafa Dermencioğlu

DENİZLİ (AA) - Denizli'de zihinsel engelliler için "Engelsiz Yaşam Merkezi" yapılmak üzere temeli atılan ve inşaatı tamamlanan binanın Ruhsal Hastalıklar Bakım Merkezine dönüştürüleceğini iddia eden aileler tepki gösterdi.

Zihinsel engelli çocukların aileleri ve özel eğitim okulları aile birliği başkanları, Göveçlik Mahallesi'nde 2011 yılında temeli atılan 60 yatak kapasiteli "Engelsiz Yaşam Merkezi" binasının ruhsal tanılı bakıma muhtaç bireylere tahsis edileceği iddiasına ilişkin Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın toplantısı düzenledi.

Aileler adına konuşan Berrin Öner, Engelsiz Yaşam Merkezi Projesi'nin hayata geçmesini yıllardır dört gözle beklediklerini, binanın tamamlanmasından sonra ruhsal engellilere tahsis edileceğini öğrendiklerini belirtti.

"Engelsiz Yaşam Merkezi" adıyla yapımına başlanan merkezin inşaatı devam ederken zihinsel engelli ve ruhsal hastalıklar bakım merkezine dönüştürüleceğini duyduklarını ifade eden Öner, şunları söyledi:

"Şimdi de merkezin sadece ruhsal hastalıklar bakım merkezine dönüştürüleceğini duyduk. Zihinsel engelliler için başlanan örnek projede karar iki kez değiştirildi. Tamamlanan binayı bakanlığın sadece ruhsal tanı konulan kişilere tahsis edeceğini öğrendik. 60 yatak kapasiteli bu merkezin neden değiştirildiğini anlamıyoruz. Bizlerin başlattığı projeden bizler çıkarıldık. Hepimiz dört gözle bu projeyi bekliyorduk. Engelsiz Yaşam Merkezi bizim için hayati önem taşıyordu. Yanlıştan bir an önce dönülsün."

Aile ve Sosyal Politikalar Denizli İl Müdürü Ahmet Altın, TOKİ tarafından yaptırılan binanın eksiklikleri tamamlandıktan sora bakanlığa teslim edileceğini belirterek, "Merkezin kullanımıyla ilgili bakanlıkta görüşmeler devam ediyor, milletvekillerimiz ve valimiz konuyla yakından ilgileniyor" dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Engelsiz Yaşam Merkezi'nin tahsisine ilişkin tartışma hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 22 Ocak 2015 tarihinde saat 20 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Engelsiz Yaşam Merkezi'nin tahsisine ilişkin tartışma haberi güncellenecektir.

DENİZLİ NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  08:06
 • Öğle
  13:10
 • İkindi
  15:39
 • Akşam
  17:54
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı